Latvijā turpina samazināties saslimstība ar gripu un Covid-19
Latvijā turpina samazināties saslimstība ar gripu un Covid-19, liecina Slimības profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
Ģimenes ārstu praksēs pagājušajā nedēļā netika reģistrēti klīniskie gripas gadījumi. No monitoringā iesaistītajām stacionārajām ārstniecības iestādēm tika ziņots par trīs hospitalizētiem pacientiem ar gripu Daugavpilī un diviem – Ventspilī, kā arī tika ziņots par četriem stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju Daugavpilī.
Pneimoniju gadījumos vērsušies seši pacienti jeb vidēji 8,7 uz 100 000 iedzīvotāju, kamēr iepriekšējā nedēļā 5,5 uz 100 000 iedzīvotāju. Augstākā saslimstība ar pneimoniju reģistrēta pieaugušajiem vecumā virs 65 gadiem.
Aizvadītajā nedēļā ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtas augšējo elpceļu infekcijas (AAEI) gadījumos vērsušies 879 pacienti jeb vidēji 1269,5 uz 100 000 iedzīvotājiem. Pirms nedēļas bija 1504 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Augstāka saslimstība reģistrēta bērniem līdz četru gadu vecumam.
No monitoringā iesaistītajām slimnīcām tika ziņots par 30 stacionētiem pacientiem ar Covid-19 infekciju, kas ir mazāk nekā nedēļu iepriekš, kad tika saņemts 41 ziņojums.
SPKC dati liecina, ka jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā ir samazinājies par 4,5%. Kopumā pagājušajā nedēļā Latvijā reģistrēti 64 jauni Covid-19 gadījumi.
Nedēļas laikā veikti 427 testi, kas ir par 51% mazāk nekā nedēļu iepriekš. Pozitīvo testu īpatsvars bija 15%, kas ir par 7,3% vairāk nekā iepriekš.
Kopumā pagājušajā nedēļā Covid-19 pacientiem reģistrēti astoņi nāves gadījumi, kamēr nedēļu iepriekš tādu bija deviņi.
Kā ziņots, 20.aprīlī Latvijā oficiāli beidzās gripas epidēmija.
Lai gan gripas epidēmija noslēgusies un gripas vīrusu izplatība mazinās, SPKC atgādina, ka gripas un citi elpceļu vīrusi turpina cirkulēt. SPKC epidemiologi aicina arī turpmāk atcerēties par elpceļu infekciju profilakses pasākumiem – bieži mazgāt rokas (katru reizi pārnākot no āra, pirms ēšanas, pirms pieskaršanās sejai), regulāri vēdināt telpas (gan mājās, gan izglītības iestādēs un darba vietās) un veicināt telpu mitro uzkopšanu. Tāpat SPKC iesaka lietot veselīgu pārtiku, kas palīdzēs stiprināt imunitāti, kā arī pagarināt uzturēšanās laiku svaigā gaisā – ejot pastaigās un nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm ārpus telpām.
Savukārt Nacionālais veselības dienests atgādina, ka līdz ar gripas epidēmijas noslēgumu vairs nav spēkā valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes pie pacientiem ar gripu. Šis nosacījums neattiecas uz pacientiem, kuriem valsts apmaksātas ģimenes ārsta vizītes tiek nodrošinātas vienmēr – bērniem vecumā līdz 18 gadiem, I grupas invalīdiem un citām pacientu grupām.