Ar pirmatskaņojumu Ventspilī Andrejs Osokins atklās latviešu komponistiem veltītās programmas koncerttūri
Pianists Andrejs Osokins šoruden klausītājiem piedāvās jaunu koncertprogrammu “No Vaska līdz Vītolam. Latviešu klaviermūzikas dižgari”, kas veltīta latviešu klaviermūzikas komponistiem un viņu atstātajam mantojumam.
Ventspils koncertzālē “Latvija” pirmatskaņojumu piedzīvos ne tikai jaunā koncertprogramma, bet arī speciāli Andrejam Osokinam komponēts Raimonda Tigula jaundarbs “Vienas fotogrāfijas stāsts”. Pianists atklāj, ka šī mūzika ir kā maigs pieskāriens atmiņu albumam, kurā glabājas vissmeldzīgākie, mīļākie un siltākie pagātnes mirkļi.
Programmā “No Vaska līdz Vītolam. Latviešu klaviermūzikas dižgari” Andrejs Osokins iekļāvis gan klasiķu un latviešu profesionālās mūzikas pamatlicēju skaņdarbus, gan mūsdienu skaņražu kompozīcijas.
Koncertā varēs dzirdēt darbus no Pētera Vaska klaviermūzikas cikla “Gadalaiki”, kura daļas tapušas dažādos laikos gandrīz 30 gadu garumā. Tos papildinās 2021.gadā komponētā pavasara elēģija klavierēm “Dzeguzes balss”. Izskanēs arī viņa skolotāja Valentīna Utkina (1904-1995) “Dainas”, kas tiek uzskatītas par vienu no spilgtākajiem paraugiem komponista klavieru jaunradē. Šo žanru latviešu klaviermūzikā ieviesa Jānis Mediņš ar savām 24 “Dainām”, no kurām trīs sev mīļākās Andrejs Osokins izpildīs šajā koncertā. Izskanēs Imanta Zemzara “Varšavas triptihs”, Lūcijas Garūtas prelūdijas, Volfganga Dārziņa svīta klavierēm un citi. Koncertu noslēgs skaņdarbi no latviešu klasiķu un profesionālās mūzikas pamatlicēju – Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa un Emiļa Melngaiļa – klaviermūzikas mantojuma.
Andrejs Osokins uzsver, ka koncertzālē “Latvija” ir nevainojama akustika un divi atšķirīgas konstrukcijas flīģeļi, kas ļauj katrai koncertprogrammai izskanēt neatkārtojami, daudzveidīgi un bagātīgi. Turklāt tie sniedz iespēju atklāt katra komponista individuālo klavieru rakstības stilu, sonoriku, jūtu un ideju pasauli, kas satiksies šīs programmas dzimšanas brīdī Ventspilī.