Atpakaļ

Nestlé sāk darbību pie NESCAFÉ plāna 2030. gadam

0

NESCAFÉ, Nestlé lielākais kafijas zīmols un viena no pasaulē iecienītākajām kafijām, ir izstrādājis plānu, lai palīdzētu uzlabot kafijas audzēšanas ilgtspēju. NESCAFÉ plāns 2030. gadam ir tiks realizēts sadarbībā ar kafijas audzētājiem, lai palīdzētu viņiem pāriet uz reģeneratīvo lauksaimniecību.

Līdz 2030. gadam NESCAFÉ plānā ieguldīs vairāk nekā vienu miljardu Šveices franku. Šis ieguldījums tiks veikts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu darbību. To atbalsta Nestlé reģeneratīvās lauksaimniecības finansējums, kas izriet no apņemšanās paātrināt pāreju uz reģeneratīvu pārtikas sistēmu un ambīcijām sasniegt siltumnīcefekta gāzu emisijas nulles neto līmenī.

“Klimata pārmaiņas rada spiedienu uz kafijas audzēšanas reģioniem,” apgalvo Deivids Renijs, Nestlé kafijas zīmolu vadītājs. “Balstoties uz NESCAFÉ plāna 10 gadu pieredzi, mēs vēlamies uzlabot savu darbu, lai palīdzētu risināt gan klimata pārmaiņu problēmas, gan sociālās un ekonomiskās problēmas saskaņā ar NESCAFÉ vērtībām.”

Gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz 2050.gadam samazinās kafijas audzēšanai piemēroto platību apjomus līdz pat 50%. Vienlaikus aptuveni 125 miljoniem cilvēku iztika ir atkarīga no kafijas audzēšanas, un aptuveni 80% kafijas audzētāju ģimeņu dzīvo uz nabadzības sliekšņa vai zem tā. Ir nepieciešams rīkoties, lai nodrošinātu ilgtspēju kafijas nozarē.

“NESCAFÉ kā pasaules vadošais kafijas zīmols vēlas pozitīvi ietekmēt kafijas audzēšanu visā pasaulē,” sacīja Filips Navratils, Nestlé kafijas stratēģiskās biznesa nodaļas vadītājs. “Mēs vēlamies, lai kafijas audzētāji spētu attīstīties tikpat labi, cik ļoti mēs vēlamies, lai kafijai būtu pozitīva ietekme uz vidi. Mūsu rīcība var palīdzēt veicināt pārmaiņas visā kafijas nozarē.”

NESCAFÉ sadarbosies ar kafijas ražotājiem, lai pārbaudītu, apgūtu un novērtētu vairāku reģeneratīvās lauksaimniecības prakšu efektivitāti. Tas tiks darīts, koncentrējoties uz septiņām galvenajām izcelsmes vietām, no kurienes zīmols iegūst 90% kafijas: Brazīliju, Vjetnamu, Meksiku, Kolumbiju, Kotdivuāru, Indonēziju un Hondurasu. NESCAFÉ mērķi ir sekojoši:

  • 100% atbildīgi iegādāta kafija līdz 2025. gadam;
  • Līdz 2025. gadam 20% no kafijas iegūti, izmantojot no reģeneratīvās lauksaimniecības metodes, un 50% līdz 2030. gadam kā daļa no Nestlé plāna attiecībā uz galvenajām sastāvdaļām.

Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, uzglabājot augsnē vairāk oglekļa

Reģeneratīvā lauksaimniecība palīdz samazināt oglekļa dioksīda un siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā. Šī iemesla dēļ reģeneratīvā lauksaimniecība ir galvenā Nestlé nulles neto plāna daļa. NESCAFÉ mērķis ir veicināt Nestlé nulles neto apņemšanos līdz 2030.gadam, uz pusi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisijas, un līdz 2050.gadam sasniegt siltumnīcefekta gāzu emisijas nulles neto līmenī. Plāns tiks īstenots sadarbībā ar lauksaimniekiem, piegādātājiem un partneriem, lai palīdzētu aizsargāt lauksaimniecības zemes, veicinātu bioloģisko daudzveidību un palīdzētu novērst mežu izciršanu. Zīmols ir iecerējis palīdzēt lauksaimniekiem iestādīt vairāk nekā 20 miljonus koku savās kafijas audzētavās vai to tuvumā.

Attīstība, kas veidota uz spēcīga pamata

Plāna pamatā ir “NESCAFÉ” centieni veicināt ilgtspējību kafijas ražošanā. Kopš 2010. gada zīmols ir veicis investīcijas ilgtspējā un guvis ievērojamus panākumus:

  • Atbildīgi iepirkta kafija: Eiropā jau pašlaik kafija tiek iegādāta 100% atbildīgi.
  • Kafijas plantācijas: kopš 2010. gada lauksaimniekiem tikuši izdalīti 250 miljoni jaunu kafijas plantāciju.
  • Uzraudzība un novērtēšana: ietekmes novērtējums 14 valstīs sadarbībā ar “Rainforest Alliance”.
  • Siltumnīcefekta gāzu emisijas: siltumnīcefekta gāzu emisijas šķīstošās kafijas fabrikās samazinātas par 46% (salīdzinot 2020. un 2010. gadu par tonnu produkta).
  • Ūdens patēriņš: samazināts ūdens patēriņš šķīstošās kafijas fabrikās par 53% (salīdzinot 2020. un 2010. gadu par tonnu produkta).

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.