Atpakaļ

Liepājā izvērtēti pirmajam kultūras projektu konkursam iesniegtie projekti

Atbalstu ideju realizēšanai saņems 14 no 53 kultūras projektu konkursam iesniegtajiem projektiem. Šo projektu realizēšanas termiņš paredzēts no 2023.gada 1.marta līdz 2024.gada 28.februārim. Visvairāk iesniegti projekti mūzikas un dejas nozarēs, tiem seko starpdisciplinārās jomas projekti un vizuālās mākslas projekti. Otro kultūras projektu šogad plānots izsludināt vasaras vidū.

Konkursam iesniegtos projektus izskatīja žūrija, kuras priekšsēdētājs ir Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns. Komisijas sastāvā Liepājas muzeja filiāles “Liepājas 17. – 19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”” vadītāja Ieva Dzintare, “Liepājas teātra” valdes priekšsēdētājs Herberts Laukšteins, “Liepāja – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” projekta vadītāja Inta Šoriņa, rakstniece Jana Rūce, uzņēmēja, projektu “Juliannas Pagalms”, “Peldmāja” līdzautore un vadītāja Zane Sauka, Liepājas Simfoniskā orķestra Mārketinga un komunikācijas daļas vadītājs Dzintars Hmieļevskis un kora “Laiks” diriģente Ilze Balode.

Svarīgākie vērtēšanas kritēriji jeb konkursa prioritātes tradicionāli ir veicināt mūsdienīgas un intelektuālas kultūrvides attīstību Liepājā, piedāvāt jaunu un inovatīvu kultūras ideju realizēšanu pilsētā, kas spēj radīt rezonansi un būt unikālas Latvijas un starptautiskā mērogā, nodrošināt kultūras norišu kvalitāti un daudzveidību, tradicionālās un laikmetīgās kultūras attīstību, kā arī veicināt Liepājas pilsētas iedzīvotāju līdzdalību kultūras dzīves norisēs.

Kultūras projektu konkursā pieteikumus varēja iesniegt tikai par tādiem notikumiem vai pasākumiem, kuru realizācija plānota Liepājā un to rezultāts būtu sabiedriski nozīmīgs ieguvums pilsētai. Projektu izvērtēšanā svarīgi aspekti bija iesniegto projektu kvalitāte, tajos plānoto kultūras norišu konceptuālās idejas un daudzveidība, tradicionālās un laikmetīgās kultūras attīstība un citi kritēriji. Informācija liepājniekiem, kad notiks atbalstīto projektu aktivitātes, būs pieejama sekojot līdzi notikumiem kalendars.liepaja.lv.

Atbalstīto projektu saraksts:

Projekta iesniedzējs Projekta nosaukums Piešķirtais finansējums EUR

SIA “Liepājas Restaurācijas centrs” Lekciju un meistarklašu cikls restaurācijā ZINĀT / NOVĒRTĒT / SAGLABĀT. 2. sezona 3900,-

SIA “Liepaja Music” Pasaules mūzikas elpa Liepājā 4000,-

Kultūras biedrība SPEKTRS HAMMOND ērģeļu restaurācijas pabeigšana un atklāšanas koncerti 5000,-

AS “Latvijas Mediji” Janas Egles stāstu krājums “Latvju pacients” 3700,-

SIA “Treez” Tornis’23 2900,-

Biedrība “kultūrBĀKA” Dzīvesstila festivāls 3000,-

Biedrība “Baringtons K2” Lāčplēša dārza svētki. Atspulgi. 4000,-

Biedrība “ASTE. Art, Science, Technology, Education” Skaņas dienas 2023 4000,-

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Demences Datu darbnīcas 4500,-

Austras biedrības Liepājas nodaļa AUSTRAS ISTABAS kultūras pasākumu programma 4990,-

Biedrība MEMA Vasaras koncerti Juliannas pagalmā 2500,-

SIA RSB Sienas gleznojums Austrai Pumpurei 2250,-

Biedrība” Vox Lubilantis” “1001 Hildegarde” Liepājas Karostas ūdenstornī 1960,-

SIA MĀRAS LĀCIS Atmodas Dārzs – mosties un ATKLĀJ! 3300,-