Atpakaļ

Nepārliecinoties par ceļu satiksmes manevra drošumu izraisa avārījas kurās cieš pasažieri

6.septembrī ap pulksten 16.30 Valsts policijā saņemta informācija, ka Dienvidkurzemes novadā, Grobiņas pagastā uz autoceļa “Grobiņa-Cimdenieki” noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā ir cietis cilvēks.

Sākotnējā informācija liecina, ka vīrietis vadīja smago transportlīdzekli “Volvo FM12” virzienā no Cimdeniekiem uz Grobiņas pusi un veica nogriešanās manevru pa kreisi, nepārliecinoties par manevra drošību, kā rezultātā notika sadursme ar transportlīdzekli “Volkswagen Crafter”, kura vadītājs tajā pašā virzienā veica apdzīšanas manevru, nepārliecinoties, vai priekšā braucošais transportlīdzeklis neveiks kreiso nogriešanās manevru. Sadursmes rezultātā automašīna “Volkswagen Crafter”, iebrauca grāvī un apgāzās uz jumta. Negadījumā cieta automašīnas “Volkswagen Crafter” pasažiere, kura nogādāta medicīnas iestādē.

Savukārt ap pulksten 17.50 Valsts policijā saņemta informācija, ka Ventspils novadā, Popes pagastā uz autoceļa A10 notika ceļu satiksmes negadījums. Sākotnējā informācija liecina, ka vīrietis vadīja automašīnu “Toyota Auris” un veica apdzīšanas manevru, šķērsojot ceļa horizontālo apzīmējumu “Nepārtraukta līnija”, laikā, kad pa to pašu joslu priekšā braucošais transportlīdzekļa vadītājs rādīja kreisā pagrieziena signālu, kā rezultāta notika sadursme ar automašīnu “Volkswagen Golf”, kuru vadīja vīrietis. Negadījumā cieta automašīnas “Toyota Auris” pasažiere.

Valsts policijā abos gadījumos ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi par visiem transportlīdzekļu vadītājiem un tiek skaidroti precīzi negadījuma iemesli.

Valsts policija atgādina, ka satiksmes drošība nav iespējama, ja ceļu satiksmes noteikumus neievēro visas satiksmes dalībnieku kategorijas, tāpēc aicinām būt iecietīgākiem vienam pret otru un cienīt visas satiksmes dalībnieku grupas. Ja ikviens ceļu satiksmē piedalīsies ar šādu attieksmi, uzlabosies arī kopējā braukšanas kultūra un savstarpējā tolerance! Jāuzsver, ka ikviens no mums ir atbildīgs par to, lai uz ceļa mēs justos droši.