Atpakaļ

Ventspils poliklīnikā pieejama triecienviļņu terapija skeleta un muskuļu sistēmas saslimšanu ārstēšanai

Ventspils poliklīnikā pieejama triecienviļņu terapija, ko pielieto skeleta un muskuļu sistēmas akūtu un hronisku saslimšanu ārstēšanai. Lai izvērtētu tās piemērotību konkrētajam pacientam, vispirms nepieciešama fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultācija.

Ekstrakorporālā triecienviļņu terapija ir ārstniecības metode, kurā veic iedarbību uz pacienta audiem ar triecienviļņiem. Ar šo terminu apzīmē augstus enerģijas un skaņu viļņus. Metode ir neinvazīva, paredzēta skeleta un muskuļu sistēmas saslimšanu ārstēšanai. Triecienviļņi rada ļoti īsas, samērā lielas intensitātes svārstības, kas tiek ģenerētas aplikatorā jeb ierīces uzgalī, ko izmanto ekstrakorporāli – ārpus pacienta ķermeņa, stāsta Ventspils poliklīnikas fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Eva Goba. Starp ādu un aplikatora darba virsmu tiek uzklāta želeja, kas vada ultraskaņu, – tā kalpo kā kontakta vide triecienviļņu vadīšanai.

Mehāniskie triecienviļņu impulsi bojātajos audos iekustina virkni pozitīvu procesu, tostarp palīdz uzsūkties sakaļķojumiem un iekaisumiem, atslābina muskuļu savilkto struktūru, kā arī nodrošina audu barošanos un atjaunošanos. Triecienvilnis noārda uzkaļķojumus, paātrina sadzīšanas procesus, stimulē vielmaiņu, uzlabo asinscirkulāciju, mazina tūsku, kā arī samazina un likvidē sāpes.

Triecienviļņu terapiju izmanto šādos gadījumos:

  • sāpes pleca locītavā pēc traumas vai sakaļķojumiem;
  • sāpes elkoņa locītavā;
  • karpālā kanāla sindroms (nospiests nervs plaukstas pamatnē vai elkoņa apvidū);
  • muskuļu sasitumi, sastiepumi;
  • sāpes ceļa locītavā;
  • papēža pieši (papēža kaula sabiezējums);
  • sāpes pēdas locītavā – saišu pārkaļķojumi, kalcifikātu ieslēgumi, traumas un citi bojājumi.

Metodei ir virkne iespējamu blakusefektu un kontrindikāciju, tāpēc lai izvērtētu triecienviļņu terapijas piemērotību, vispirms nepieciešama fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultācija. Tās laikā pacientam izveido individuālu ārstēšanas kursu, ņemot vērā blakus saslimšanas un vispārējo veselības stāvokli. Jāņem vērā, ka terapiju nedrīkst veikt grūtniecības laikā, pacientiem ar onkoloģiskām saslimšanām, kā arī ādas iekaisuma un abscesa gadījumā.

Triecienviļņu terapija Ventspils poliklīnikā ir maksas pakalpojums, cenas var apskatīt tīmekļvietnes www.ventspilspoliklinika.lv sadaļā “Cenrādis”. Pierakstīties uz fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultāciju iespējams, sazinoties ar poliklīnikas reģistratūru – zvanot uz tālruņa numuru 63622131 vai rakstot ziņu uz registratura@ventspilspoliklinika.lv