Telefonkrāpnieki no pensionāres izmānījuši aptuveni 46 000 eiro
Valsts policijā saņemts iesniegums no pensijas vecuma sievietes par to, ka krāpnieki no viņas izkrāpuši kopumā aptuveni 46 000 eiro.
Iesniegumā sieviete norādījusi, ka 2022.gada maijā viņai piezvanīja nepazīstama persona, kas paziņoja, ka uz cietušās vārda ir atvērts bankas konts vai kriptovalūtas konts un izmantojot cietušās personas datus, ir pārskaitītas lielas naudas summas, līdz ar ko viņai varot rasties problēmas un nākšoties maksāt nodokli. Zvanītājs piedāvāja palīdzību atrisināt šo problēmu.
Zvanītājs sniedzis sievietei instrukciju, kā rīkoties un pieprasīja tālrunī uzinstalēt programmatūru “AnyDesk”. Šī programmatūra paredzēta, lai persona varētu attālināti pieslēgties citam datoram vai mobilajai ierīcei. Pēc kāda laika sieviete konstatējusi, ka no viņas bankas konta pazuduši tūkstošiem eiro.
2023.gada janvārī apkrāptā sieviete bija pamanījusi reklāmu par juridisko palīdzību izkrāptas naudas atgūšanas procesā. Noticējusi melīgajam sludinājumam, kundze nesekmīgi centās sazināties pa norādīto tālruņa numuru, bet pēc laika ar viņu mobilajā lietotnē “WhatsApp” sazinājās it kā uzņēmuma pārstāvis.
Svešinieks sievietei paziņoja, ka viņas nauda uzieta Šveices bankā, bet lai to atgūtu, esot jāsamaksā par šo pakalpojumu. Sieviete pārskaitīja naudu, pēc kā krāpnieki solīja palīdzēt viņai atgūt naudu. Diemžēl sieviete konstatēja, ka no šā gada maija beigām līdz jūnija beigām no viņas bankas konta tikuši noņemti vēl 36 000 eiro. Sākotnējā informācija liecina, ka cietusī, iespējams, ņēmusi arī kredītus.
Saistībā ar šo gadījumu policijā sākts kriminālprocess un turpinās izmeklēšana.
Valsts policija atkārtoti aicina iedzīvotājus būs uzmanīgiem un nevienam ne telefoniski, ne rakstiski neatklāt savus bankas kontu datus un citu sensitīvu informāciju.
Tāpat policija atgādina, ka krāpnieki ar numuru viltošanas tehnoloģijām var viltot tālruņa numurus un pat atdarināt dažādu uzņēmumu vai valsts iestāžu tālruņa numurus.
Policija aicina par krāpšanu tendencēm brīdināt savus tuviniekus, radus un kaimiņus, īpaši pusmūža, kā arī gados vecākus un krievu valodā runājošus cilvēkus.