“Fortnite” izstrādātājs “Epic Games” vēršas tiesā pret “Google” un “Samsung” lietotņu veikaliem
ASV bāzētās kompānijas vadītājs Tims Svīnijs pirmdien paziņoja, ka “Epic Games” ar prasību vērsīsies ASV federālajā tiesā Kalifornijā, kur pērn uzņēmums uzvarēja gadiem ilgušajā tiesvedībā pret “Google”.
Svīnijs solīja, ka uzņēmums ir gatavs nepieciešamības gadījumā vērsties atbildīgajās institūcijās Eiropā un Āzijā, lai turpinātu ilgstošo cīņu nolūkā panākt, ka “Apple” un “Google” savos viedtālruņos ļauj izmantot citus lietotņu veikalus.
“Šī ir liela globāla cīņa, kas beigās ir par patērētāju tiesībām saņemt visus ieguvumus no konkurences un brīvi izvēlēties, ar ko vēlas iesaistīties darījumos,” Svīnijs teica žurnālistiem.
Jaunākajā tiesvedībā galvenā uzmanība pievērsta “Samsung” automātiskās bloķēšanas funkcijai “Auto Blocker”.
“Epic Games” apgalvo, ka funkcijas izveide koordinēta ar “Google”, lai gan ASV tiesa nesen pieņēma”Google” īstenotajai lietotņu veikala praksei nelabvēlīgu spriedumu.
Pēc tāda tiesas lēmuma “Epic” augustā tirgū sāka piedāvāt savu lietotņu veikalu, kas ļauj viedtālruņu lietotājiem apiet “Google” pārvaldīto veikalu un iegādāties saturu tieši no izstrādātāja.
“Epic” uzstāj, ka “Auto Blocker” slepus bloķē jauno lietotņu veikalu un citus tamlīdzīgus, panākot, ka lietotājiem vienīgā iespēja iegādāties lietotnes ir “Google Play Store” un “Samsung Galaxy Store”.
Kā pauž spēļu izstrādātājs, jūlijā “Samsung” nomainīja iespēju izvēlēties “Auto Blocker” funkciju, nosakot to par noklusējuma iestatījumu, tādējādi lietotājiem, kas vēlas lejupielādēt lietotnes no trešo pušu veikaliem vai tīmekļa, ir jāveic process ar 21 darbību.
“Epic” norāda, ka tādējādi tiek nostiprināts “Google Play Store” monopols un pārkāpts tiesas spriedums, kas noteica, ka “Google” lietotņu veikala prakses, piemēram, vienošanās ar viedtālruņu ražotājiem, ir nelikumīgi.
Kompānija jaunajā prasībā lūdz tiesu aizliegt tādu, “Epic” vērtējumā konkurenci kropļojošu rīcību, un uzlikt par pienākumu “Samsung” noņemt “Auto Blocker” no ierīču noklusējuma iestatījumiem.
“Epic” iepriekš lielā mērā zaudēja tiesvedībā ar “Apple”, taču turpina cīņu pret lielo tehnoloģiju politiku un nodevām, uzstājot, ka lietotņu veikaliem ir monopols, kas kaitē izstrādātājiem un patērētājiem.
Jaunā tiesvedība sākta laikā, kad regulatori un likumdevēji visā pasaulē arvien vairāk pārbauda lielo tehnoloģiju uzņēmumu ietekmi tirgū. Eiropā, Japānā un Dienvidkorejā ir pieņemti jauni likumi, kas ierobežo lielo tehnoloģiju kompāniju darbību.