Atpakaļ

“ByteDance” vēršas ASV Augstākajā tiesā cerībā novērst “TikTok” aizliegšanu valstī

Ķīnas uzņēmums “ByteDance” pirmdien ASV Augstākajā tiesā pārsūdzējis prasību tam pārdot videoplatformu “TikTok”, pretējā gadījumā aizliedzot šo platformu Savienotajās Valstīs.

ASV valdība noteikusi prasību “ByteDance” pārdot “TikTok” līdz 19.janvārim. Ja tas netiktu izdarīts, šī platforma ASV tiktu izņemta no lietotņu veikaliem.

Lai arī ASV prezidentam Džo Baidenam ir pilnvaras pagarināt šo termiņu par trim mēnešiem, tas varētu notikt vien gadījumā, ja tiktu apliecināts progress attiecībā uz “TikTok” pārdošanu. Taču “ByteDance” pārdošanas iespēju līdz šim ir noraidījis.

Pagājušajā nedēļā apelācijas tiesa Vašingtonā jau pieņēma lēmumu, ka šī ASV valdības prasība ir likumīga.

“ByteDance” grupas struktūrvienība apelācijas tiesā apgalvoja, ka šī prasība pārkāpj ASV konstitūcijā noteikto vārda brīvību. Tomēr tiesa norādīja, ka tā atbilst ilgstošai regulējuma praksei un ka ASV Kongress nav paredzējis apspriest konkrētas izpausmes.

Jau ziņots, ka Kongress ir pieņēmis un Baidens parakstījis likumu, kas paredz aizliegt Savienotajās Valstīs “TikTok”, ja “ByteDance” to nepārdos.

Gan demokrātu, gan republikāņu pārstāvji, kā arī izlūkdienestu amatpersonas ir paudušas bažas, ka Ķīnas varasiestādes varētu piespiest “ByteDance” nodot tām amerikāņu lietotāju datus vai likt uzņēmumam palielināt Pekinas interesēm labvēlīgu “TikTok” saturu un ierobežot tām nevēlamu saturu. “TikTok”, kam ASV ir 170 miljoni lietotāju, ir noliedzis apgalvojumus, ka to varētu izmantot kā Ķīnas valdības instrumentu, un ir paziņojis, ka nav kopīgojis ASV lietotāju datus ar Ķīnas iestādēm.

ASV valdība nav publiski sniegusi pierādījumus, kas liecinātu, ka “TikTok” būtu kopīgojis ASV lietotāju datus ar Ķīnas valdību vai ietekmējis uzņēmuma algoritmu, kas noteic to, ko redz ASV dzīvojošie lietotāji.

Vairākos ASV štatos ir ierobežojumi un aizliegumi “TikTok” izmantošanai sabiedrisko institūciju ierīcēs.