Atpakaļ

“Liepājas Kultūras balvai 2024” pieteikti 28 kultūras pasākumi

“Liepājas Kultūras balvai 2024” pieteikti 28 kultūras pasākumi, aģentūru LETA informēja Liepājas Kultūras pārvaldes pārstāve Evija Lene.

“Liepājas kultūras balvai 2024” pieteikts ielu mākslas festivāls, skulptūras izveide, teātra izrādes, seriāla filmēšana, koncerti, interaktīva performance, izstādes, grāmatas izdošana un citi.

No šodienas līdz 27.janvārim kultūras baudītāji var izvēlēties un nobalsot par savu 2024.gada kultūras notikumu vai personību.

Šogad “Liepājas Kultūras balvas 2024” apbalvojumam iesniegti 28 pieteikumi, kuri nodoti žūrijas vērtējumam un iedzīvotāju balsojumam.

Liepājnieki ir aicināti piedalīties “Liepājnieku simpātijas balvas” balsojumā, kas norisinās platformā “epakalpojumi.liepaja.lv”. Balsot iespējams vienu reizi dienā, atdodot balsi par nozīmīgāko 2024.gada kultūras notikumu Liepājā.

Šogad Liepājas Kultūras balva tiks pasniegta jau 14.reizi, godinot deviņus notikumus un personības, kuras augsti novērtējusi žūrija – Liepājas kultūras dzīves personības. Papildus tam tiks pasniegts desmitais apbalvojums – “Liepājnieku simpātijas balvas” ieguvējs. Laureāti tiks paziņoti svinīgā apbalvošanas ceremonijā 28.februārī.

Simpātijas balsojumam un žūrijas vērtējumam iesniegtie pasākumi, notikumi un personības ir SIA “Liepaja Music” par ielu mākslas festivāla “Māksla?! Ielās un pagalmos” organizēšanu kultūrvietā “Pegaza pagalms”, kā arī Lelde Kovaļova un Vlads Kovaļovs par daudzsēriju filmas “Nelūgtie viesi” uzņemšanu Liepājā 2024.gadā, nodrošinot ekonomisko ieguvumu Liepājas uzņēmumiem.

Balvai pieteikts Egons Peršēvics par skulptūras “Projekts 613”, akcentējot mākslu kā līdzekli kara traumas dziedēšanai, Agnese Jēkabsone par radošo darbību Liepājas teātrī pērn ar galvenajām lomām izrādēs “Annes Frankas dienasgrāmata” un “Tēvs klusums”, kā arī Liepājas teātris par drosmīgu, unikālu, aizkustinošu izrādi “Latviešu raķetes”.

Tāpat balvai pieteikts izrādes “Tēvs klusums” radošais ansamblis par emocionāli saviļņojošu iestudējumu “Tēvs klusums”, parādot arī Liepājas kolektīvu spēju sadarboties, Harijs Ločmelis par koncertu un džema sesiju “Jazz Valhalla” organizēšanu un džeza kultūras tradīciju turpināšanu, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola par Valda Vikmaņa Latvijas jauno atskaņotājmākslinieku konkursa organizēšanu, veicinot akadēmiskās mūzikas jauno mūziķu profesionālo izaugsmi un par džeza mūzikas koncertu sērijas “Jazz Session” organizēšanu, par mūzikas un mākslas simbiozes “Hakatons” organizēšanu, par koncertu “Azerbaidžānas diena Liepājā” un “Zviedrija. Mūzika. Mirkļi” organizēšanu, par gleznošanas un zīmēšanas simpozija “Māksla un enerģija” organizēšanu.

Balvai pieteikts “Baltic Groove Orchestra” par radošo darbu pērn, kas veicinājis Liepājas tēla nostiprināšanu gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā, SIA “Šarmants” par interaktīvas performances “Ziemas garšu simfonija” organizēšanu un realizāciju, popularizējot Liepājas kultūras tēlu un piesaistot pilsētai tūristus ziemas sezonā, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka un nodibinājums “Liepāja 2027” par bibliotēkas 247.jubilejai veltītās akcijas “Atver bibliotēku” notikumu organizēšanu, Liepājas 17.-19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” par pasākuma “Vasaras grila uzkodu meistarklase un austeru tirgus Hoijeres nama pagalmā” organizēšanu.

Balvai pieteikta SIA “Lielais dzintars” par auditorijas piekļūstamības veicināšanu Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, Liepājas muzejs par vērienīgu un mūsdienīgu interpretēto muzeja simtgadei veltīto izstādi “Liepājas sudrabs”, kultūras nams “Wiktorija” par daudzpusīgu Liepājas kultūras notikumu vietu pērn, kas iedvesmo liepājniekus un viesus ar unikālu interjeru senās telpās un vasaras koncertdārzā.

Balvai pieteikts arī SIA “Parka paviljons” par augstvērtīgu kultūras notikumu organizēšanu restorānā “Parka paviljons” un Jūrmalas parkā, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs par Līvas ciema svētku organizēšanu, atzīmējot pasākuma 20.jubileju, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Laiks” par kolektīva izcilību un atvērtību jaunām un radošām idejām, kas veicinājušas sadarbību ar profesionāliem kolektīviem, kultūras attīstības biedrība “Tapala lapa” par mūzikas, mākslas un laikmetīgā teātra festivāla “Ziedonis ūdenstornī” organizēšanu.

Balvai pieteikta arī Daiga Straupeniece par grāmatas “Būtiņģes un Sventājas valodas vārdnīcas” izdošanu un uzvedumu “Liepājas sventājnieku stāsti” grāmatas atvēršanas svētkos, biedrība “ART+” par digitālās mākslas pieejamības veicināšanu, izstrādājot papildinātās realitātes lietotni “ART+” ar vairāk nekā 50 interaktīviem mākslas darbiem, kas aplūkojami Liepājas pilsētvidē un citviet, RTU Liepājas akadēmija un Latvijas Nacionālais rakstniecības un mūzikas muzejs par cilvēkiem ar redzes invaliditāti pieejamas izstādes “Pieskāriens” izveidi.

Tāpat balvai pieteikta biedrība “ASTE. Art, Science, Technology Education” par starptautiskās mediju mākslas izstādes “Sensorā iztēle” īstenošanu un Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs par 1.Starptautiskā pūtēju orķestru festivāla “Liepāja Wind” organizēšanu, piedaloties bērnu un jauniešu pūtēju orķestriem no dažādām pasaules valstīm, kas sniedzis iespēju apmeklētājiem iepazīt augstvērtīgu mākslu un kultūras daudzveidību.