Atpakaļ

Sākas hakatons akvakultūras un mobilitātes attīstībai Baltijas jūras reģionā

Šodien sākas starptautiskais 48 stundu hakatons “City to Sea”, lai veicinātu inovatīvu un ilgtspējīgu akvakultūras un mobilitātes risinājumu izstrādi misijas “Jūra 2030” ietvaros, informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Hakatonā, kas ilgs līdz 24.aprīlim, tiks risināti izaicinājumi dažādās jomās, tostarp akvakultūra un zilās biotehnoloģijas, aktīvā un nākotnes mobilitāte, kuģošana un zaļās ostas, enerģētika un sabiedriskais transports, kā arī piesārņojuma samazināšana.

Nākošais solis būs akcelerācijas fonda veidošana, lai nodrošinātu attīstības iespējas hakatonā tapušo ideju virzībā uz praksē izmantojamiem risinājumiem.

Labākās hakatona komandas tiks apbalvotas ar naudas balvām un saņems iespēju izmēģināt reālā vidē savus risinājumus sadarbībā ar vadošajiem nozares pārstāvjiem. “City to Sea” kopējais balvu fonds ir 9000 eiro katrā no tematiskajām jomām.

Hakatonu organizē LIAA kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un inovāciju kustību “Vefresh” ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) inovāciju kopienas “EIT Food” un “EIT Urban Mobility”, kā arī Lietuvas digitālais inovāciju centra “Agrifood” atbalstu.

Hakatona sadarbības partneri ir Rīgas brīvostas pārvalde, Rīgas dome, “Accenture”, SIA “Latvijas Mobilais telefons”, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”, Latvijas Jūras akadēmija, Latvijas Hidroekoloģijas institūts un citi.

Hakatons ir daļa no Latvijas valsts tēla stratēģijā definētās misijas “Jūra 2030”. Misijas pamatmērķis ir risināt ar klimata pārmaiņām, piesārņojumu un aprites ekonomiku saistītus jautājumus, veidojot vidi inovatīvu projektu radīšanai un ilgtspējības nodrošināšanai, vienlaikus pozicionējot Latviju kā valsti, kas piedāvā vietējā pieredzē balstītus risinājumus.

Hakatons “City to Sea” tiek organizēts ar ERAF un Norvēģijas finanšu instrumentu atbalstu.