Atpakaļ

Aizvadītajā nedēļas nogalē notika pirmā jaundibinātā „Kurzemes kausa” regate

Pateicoties Kurzemes ostu iniciatīvai un Latvijas Jūras burāšanas asociācijas uzņēmībai, nedēļas nogalē aizvadītas pirmā jaundibinātā „Kurzemes kausa” regate. Tā sākās ar startu Engurē, turpinājās ar pirmā posma noslēgumu Rojā un noslēdzās ar finišu Mērsragā.

„Kurzemes kausā” trīs grupās – katamarānu, LYS un ORC – kopā piedalījās 12 laivas un vairāk kā  80 dalībnieku. Regates organizētāji uzsver, ka, lai arī skaits nav pārāk liels, tomēr apsveicama ir proporcija: ORC grupā startēja tikpat laivu, cik LYS grupā, turklāt sacensībās piedalījās divi katamarāni.

Pēc starta Engurē uz Roju veda pavēja distance, bet atpakaļ no Rojas uz Mērsragu – pretvēja. Salīdzinoši nelielie attālumi – 30 un 17 jūras jūdzes – laba vēja apstākļos burātājiem bija tīrais baudījums.

Sestdienas pēcpusdienā Rojā dalībniekus uzņēma Rojas ostu pārvaldnieks Jānis Megnis, burātājus cienājot ar par tradīciju kļuvušo Rojas zupu. Vakarā Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone apbalvoja dalībniekus par sasniegumiem pirmajā regates posmā.

J. Megnis pastāstīja, ka Rojā regates dalībniekiem bija iespēja izmēģināt nesen uzstādītās peldošās piestātnes. Tās ierīkotas ar Igaunijas Latvijas Pārrobežu projekta „Burāšanas infrastruktūras un jahtu ostu tīkla izveides uzlabošana Igaunijā un Latvijā” (EST-LAT 55 „ESTLAT Harbours”) un Talsu novada domes līdzfinansējumu.

„Sacensības ir lielisks veids, kā pārbaudīt ne tikai katra dalībnieka sportiskās spējas, bet arī mūsu jahtu ostas infrastruktūru un tās piemērojamību liela skaita viesu uzņemšanai. Pēc projekta īstenošanas, kad esam ieguvuši jaunas peldošās piestātnes, vēlējāmies, lai to priekšrocības izbauda plašāka mērķauditorija un šāda veida regates ir labākā reklāma. Aptaujātie dalībnieki pauda viedokli, ka pirmā „Kurzemes kausa” regate ir izdevusies un jāturpina arī nākamajos gados, ” teica J. Megnis, viens no sacensību iniciatoriem.

Nākamais 21. augusta rīts regates dalībniekiem iesākās stindzinoši. Gaisa temperatūra jūrā bija 10 grādi, bet ūdens temperatūra: 8. Ap pusdienlaiku, kad flote startēja, apstākļi jau bija uzlabojušies. Ierodoties Mērsragā, dalībniekus uzņēma Latvijas Zēģelētāju savienības prezidents Leonīds Loginovs. Arī šeit bija padomāts par burātāju omulību, turklāt regates ienākšana Mērsragā bija īpaša atgriešanās pēc ilga laika.

UZVARĒTĀJI

Katamarānu grupā:

  • I – Kani Keli, kapteinis Edgars Salmanis,
  • II – Wiki, kapteinis Uldis Kronblūms.

LYS grupā:

  • I – ILZE, kapteinis Edmunds Čakars,
  • II – NIRVANA, kapteinis Jānis Albertiņš,
  • III – BlueJAde, kapteinis Dāvids Kesners.

ORC grupā:

  • I – PROJECT A1, kapteinis Ričards Omanbriedis,
  • II – NICOLE, kapteinis Arnis Remess,
  • III – GABRIEL, kapteinis Andris Zirdziņš.