Atpakaļ

Arī otrajā Nāciju kausa posmā kamaniņu sportā no Latvijas startēs tikai Bona

Pasaules kausa izcīņas kamaniņu sportā otrā posma kvalifikācijā jeb Nāciju kausā ceturtdien Kanādas trasē Vistlerā no Latvijas startēs tikai Frančeska Bona, ziņo Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF).

Bona bija arī vienīgā, kura startēja Nāciju kausa pirmajā posmā ASV, kur ieņēma 13.vietu un kvalificējās Pasaules kausa posmam. Tajā Bona finišēja 21.pozīcijā.

Pārējie Latvijas pārstāvji – Elīna Ieva Vītola, Kendija Aparjode, Sigita Bērziņa, Gints Bērziņš, Kristers Aparjods, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, Anda Upīte/Sanija Ozoliņa un Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna – ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos pasaules kausa posmos.

Sacensībās Vistlerā startēt pieteikušies 104 sportisti no 15 valstīm. Šajā trasē tiks aizvadīts 2025.gada pasaules čempionāts.

Pamatsacensības norisināsies piektdien no plkst.23, sestdien no plkst.20.30, kā arī svētdien no pusnakts. Tiešraidē tās būs vērojamas kanālā TV6.

Vīriešu vieninieku pirmais brauciens plānots 15.decembrī plkst.23, bet otrais jau sestdien plkst.00.30. Sieviešu un vīriešu divvietīgās ekipāžas uz starta izies sestdien plkst.02, bet plkst.03.45 plānoti otrie braucieni. Tikmēr sieviešu individuālās sacensības sāksies plkst.20.30, bet otrie braucieni paredzēti plkst.22. Pusnaktī uz svētdienu norisināsies komandu stafete, kurā pirmo reizi piedalīsies arī sieviešu divvietīgās ekipāžas.

Nākamais Pasaules kausa posms tiks aizvadīts no 5.-7.janvārim Vācijas trasē Vintenbergā, bet Eiropas čempionāts no 12. līdz 14.janvārim notiks Pasaules kausa ceturtā posma ietvaros Īglsas trasē Austrijā.

Pēc sacensībām Austrijā nākamais no 26. līdz 28.janvārim Vācijas trasē Altenbergā norisināsies pasaules čempionāts, tur pat februāra sākumā tiks aizvadīts Pasaules kausa piektais posms, kam sekos divi posmi Oberhofā, bet pēdējie divi kausa posmi februāra beigās un marta sākumā norisināsies Siguldā.