Atpakaļ

Ventspilī notiek Latvijas kausa 3×3 basketbolā finālturnīrs

Turpmākajās divās dienās Ventspilī norisināsies Latvijas 3×3 basketbola “OlyBet Sports Bar” kausa izcīņas finālturnīrs.

Sestdien sacensības aizritēs no plkst.12 līdz plkst.19, bet svētdien – no plkst.12 līdz plkst.19.45.

Ventspilī 24 vīriešu komandas no Latvijas, Lietuvas un Ukrainas cīnīsies par galveno balvu – ceļazīmi uz Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres posmu Utrehtā, Nīderlandē. Paralēli notiks arī sieviešu un U-18 vīriešu komandu turnīri.

Turnīra pieteikumā ir arī Latvijas vadošā komanda “Rīga”, kuras sastāvā iekļauti Artūrs Ausējs, Edgars Krūmiņš, Mārtiņš Šteinbergs un Agnis Čavars.

Latvijas Basketbola savienības (LBS) rīkotajā kausa izcīņā šovasar tika aizvadīti 17 turnīri – Kandavā, Daugavpilī, Madonā, Saulkrastos, Ķekavā, Rūjienā, Limbažos, Ogrē, Jēkabpilī, Valmierā, Salaspilī, Dobelē, Ventspilī, Liepājā, Gulbenē un Rīgā. Startēja 138 komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas.

Finālturnīrā uz Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas teritorijā izvietotajiem profesionālajiem 3×3 basketbola laukumiem startēs 24 komandas, kuras kausa izcīņas posmos uzvarēja vai izcīnīja otro vietu, kā arī ieņēma augstākas vietas vasaras kopvērtējumā. Sestdien, 6.augustā, astoņās apakšgrupās un divās izslēgšanas turnīra kārtās tiks noskaidrotas astoņas labākās komandas. Svētdien, 7.augustā, tiks aizvadītas ceturtdaļfināla, pusfināla un fināla spēles.

Latvijas kausa ieguvēji saņems ceļazīmi un apmaksātu braucienu uz FIBA 3×3 basketbola Pasaules tūres septīto posmu 24. un 25.septembrī Utrehtā, Nīderlandē.

7.augustā paralēli vīriešu grupas izslēgšanas turnīram notiks arī sacensības sieviešu grupā, kurā piedalīsies astoņas komandas. Svētdien sacentīsies arī labākās Latvijas U-18 vīriešu komandas, izspēlējot “Būvuzņēmuma Restaurators” tūres galveno balvu – apmaksātu braucienu uz starptautisko U-18 vecuma spēlētāju turnīru Ķelnē, Vācijā, 20. un 21.augustā.