“Ventspils” izbraukumā turpinās LIBL ceturtdaļfināla sēriju

“Ventspils” šodien izbraukumā aizvadīs “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) ceturtdaļfināla sērijas otro spēli pret bijušā ventspilnieka Ronalda Zaķa pārstāvēto Hābnēmes “Viimsi”.

Spēle Tallinā sākies plkst.17., spēli tiešraidē pārraidot tīmekļa vietnei “Delfi.ee”.

Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē uzvaru izcīnīja “Viimsi” basketbolisti, pārspējot ventspilniekus ar rezultātu 70:63.

“Ventspils” pēc trim uzvarām pār turnīra tabulas lejasgala komandām pamatturnīru noslēdza ar diviem zaudējumiem izbraukumā – 63:83 pret Nikolaja Mazura trenēto “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” un 90:102 pret Tallinas “TalTech”/”Optibet”.

Arī Igaunijas vienībai čempionāta sākums bija labāks par nobeigumu. Pēdējās trīs spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi, pārtrūkstot četru uzvaru sērijai. Viesos ar 60:94 tika zaudēts “VEF Rīga” un cīņā par piekto vietu turnīra tabulā ar 77:100 – “Ogrei”, bet pēdējā mačā savā laukumā ar 82:83 nācās piekāpties “Parnu Sadam”.

Ventspilnieki pamatturnīrā ar 21 uzvaru 26 mačos finišēja trešie, bet “Vimmsi” ar bilanci 16-10 ierindojās sestajā vietā.

Abās savstarpējās spēlēs šosezon uzvarējuši ventspilnieki – oktobra sākumā izbraukumā ar 80:67, bet janvāra nogalē savā laukumā ar 100:70.

Pusfinālā iekļuvuši jau “VEF Rīga”, “Parnu Sadam” un “Ogres” basketbolisti, visām trīs komandām savus ceturtdaļfināla pretiniekus uzvarot ar 2-0. “Vefieši” pārspēja Nikolaja Mazura vadīto “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, ogrēnieši bija pārāki pār Tallinas “TalTech”, bet Pērnavas vienība uzvarēja Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga vadītā un Ojāra Siliņa un Mārča Vītola pārstāvēto Tallinas “Kalev”/”Cramo”.

Lai iekļūtu pusfinālā, jāizcīna divas uzvaras.

LIBL pamatturnīrā komandas aizvadīja divu apļu turnīru. Astoņas labākās iekļuva ceturtdaļfinālā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā, kas 9. un 10.aprīlī notiks “Arēnā Rīga”.

Sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

“VEF Rīga” un “Ventspils” garantējušas vietu pusfinālā, bet ceturtdaļfināla sērijās līdz trim uzvarām spēlēs “Ogre” pret “Liepāju” un “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” pret “Latvijas Universitāti”.