Bertāns gūst 21 punktu un kaldina Seviljas komandas uzvaru ACB mačā

Latvijas basketbolists Dairis Bertāns otrdien guva 21 punktu un Anžejs Pasečņiks pievienoja astoņus punktus, viņu pārstāvētajai Seviljas “Real Betis” komandai svinot uzvaru Spānijas augstākās līgas (ACB) mačā.

Seviljas basketbolisti savā laukumā ar rezultātu 75:68 (17:16, 19:13, 14:23, 25:16) uzvarēja “Valencia” vienību.

Bertāns šajā duelī laukumā pavadīja 34 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā grozā raidīja savu vienīgo divpunktu metienu, piecus no desmit “trejačiem” un četrus no pieciem soda metieniem. Viņa kontā bija arī divas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, divas piezīmes, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi, pozitīvs +/- rādītājs (+10) un 20 efektivitātes koeficienta punkti.

Bertāna rezultativitātes rekords ACB ir 24 punkti, kurus viņš guva pirms septiņiem gadiem Bilbao komandas sastāvā.

Tikmēr Pasečņiks 17 minūtēs un 12 sekundēs realizēja divus no trīs divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus. Latvietis arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, pieļāva četras kļūdas, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes, guva pozitīvu +/- rādītāju (+6) un nopelnīja 12 efektivitātes koeficienta punktus, kas bija dalīts otrs labākais rādītājs komandā aiz Bertāna.

Bertāns bija rezultatīvākais “Real Betis” rindās, bet pretiniekiem tikpat punktus guva Hasjels Rivero.

“Real Betis” ar astoņām uzvarām 28 mačos turnīra tabulā ieņem pēdējo vietu 18 komandu konkurencē un cīnās par vietas saglabāšanu līgā. Valensijas vienība ar bilanci 18-10 ir trešā.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Rolands Šmits un “Barcelona”, kas finālsērijā ar 2-0 pieveica Madrides “Real”.