Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Iesūti
Atpakaļ

Blūms pasaules MTB rangā atkāpjas uz 12.vietu

Jaunākajā Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) kalnu riteņbraukšanas (MTB) pasaules rangā Latvijas spēcīgākais braucējs Mārtiņš Blūms zaudējis vienu pozīciju un tagad ieņem 12.vietu, otrdien ziņo Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Blūms sacensību sezonu ir noslēdzis un jau sācis plānošanas darbus olimpiskajai sezonai.

Viņš joprojām šī gada pasaules čempionātā ir labākais starp to valstu sportistiem, kuri aktuālajā olimpiskajā nāciju rangā atrodas ārpus labāko 19 valstu pārstāvjiem (garantētu vienu vietu Olimpiādē).

Cēsinieks gada griezumā nopelnījis 1266 punktus. Blūmu apsteidzis Beļģijas pirmais numurs Jenss Šuermans, bet ranga līderis ir šveicietis Matiass Flikigers (1890 punkti), kuram seko viņa tautietis Nino Šurters (1812) un francūzis Žordans Sarū (1664).

Tikmēr aktuālajā olimpiskajā rangā Latvija atrodas 20.pozīcijā. Ņemot vērā, ka priekšā atrodas Francija, kas saņems automātisko kvotu kā rīkotājvalsts, tieši Latvija ir pēdējā valsts, kura kvalificētos arī pēc šī kritērija. Vistuvāk Latvijai ir Izraēla, kura iepaliek par vien 45 UCI punktiem.

Olimpiskajā nāciju rangā ar lielu pārsvaru pirmā ir Šveice (8987), kurai seko Francija (8148) un Itālija (6399). Latvijai nopelnīti 2308 punkti.