Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Bogdanovičs un Ermane-Marčenko kļūst par Latvijas čempioniem riteņbraukšanas krosā

Salaspils pludmalē nedēļas nogalē vējainos un vēsos laika apstākļos Latvijas čempionātā velokrosā par valsts čempioniem elites grupā vīriešiem kļuva “Hengxiang” vienības sportists Māris Bogdanovičs, bet sievietēm uzvarēja Evelīna Ermanei-Marčenko, ziņo Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Fiziski prasīgajā trasē netrūka ne vairāku smilšu sektoru, ne trepju, ne arī stāvu uzbraucienu un nobraucienu, kā arī mākslīgo baļķu, kurus vien retais dalībnieks spēja pārlēkt, nenokāpjot no velosipēda.

Vīriešu elites sacensībās, veicot astoņus apļus, no starta visiem pa priekšu aizbrauca Matīss Kaļveršs. Salaspilietis ātri ieguva vairāk nekā 30 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Bogdanoviču, vēlāk pārsvaram tuvojoties minūtei. Tomēr, neskatoties uz vairākām tehniskām likstām, trases beigu daļā Bogdanovičs spēja kāpināt tempu un strauji pietuvoties līderim.

Pēdējā apļa smilšu sektorā “Hengxiang” braucējs panāca mājinieku un finiša taisnē kļuva par Latvijas čempionu, trasē pavadot stundu minūti un 14 sekundes. Ar tādu pašu laiku finišēja arī Kaļveršs.

Sīva cīņā līdz pašām beigām izvērtās arī par trešo vietu, kur Kārlis Klismets (“Giant&Liv team Latvia”) smilšu sektoros spēja iegūt pārsvaru pār MSĢ/”VeloLifestyle”/”Smiltenes BJSS” pārstāvi Ģirtu Harkinu. Klismets uzvarētājam zaudēja piecas minūtes un 34 sekundes, bet Harkins – piecas minūtes un 53 sekundes.

Sievietēm pārliecinoši uzvarēja Ermane-Marčenko (“ZZK”), otrajā vietā ierindojoties Līgai Actiņai (“LiVelo”).

“Open” grupā vīriešiem uzvarēja Matīss Bērziņš (“MTB Talsi”), kuram sekoja Guntars Arklons un Raivis Ritums (“Giant&Liv team Latvia”), bet sievietēm pirmā bija Diāna Jurēviča, aiz viņas finišējot kluba biedrenei Danai Alksnei (abas – “LiVelo Zelta zeme”).

Junioru konkurencē uzvarēja Gustavs Gidrēvičs, bet juniorēm – Amanda Reilija Zariņa.

Jauniešu grupā uzvarēja Helvijs Kancers, bet jaunietēm – Laura Klismete (“RRS”).