Svarcēlājiem medaļas Latvijas čempionātā

Ventspilī aizvadīts Latvijas čempionāts svarcelšanā pieaugušajiem, kurā piedalījās gandrīz visi Latvijas labākie svarcēlāji. Sacensības notika vairākās svara kategorijās vīriešiem, bet dāmu konkurencē uzvarētāja tika noteikta pēc Sinklera tabulas. Laureāti saņēma medaļas un diplomus savās svara kategorijās, bet beigās tika sumināti arī labākie smagatlēti pēc Sinklera tabulas, saņemot kausu.

Svara kategorijā līdz 89 kg uzvarēja ventspilnieks Armands Mežinskis, kurš summā pacēla 349,0 kg (155 + 194 kg), aiz sevis atstājot liepājnieku Silvi Grocki 220,0 kg (95 + 125 kg) un Jāni Vizuli no Saldus 205,0 kg (90 + 115 kg).

Svarā līdz 96 kg pārliecinoša uzvara daugavpilietim Artūram Vasiļonokam – 351,0 kg (157 kg + 194 kg). Aiz viņa palika ventspilnieks Jevgeņijs Haustovs – 202,0 kg (95 + 107 kg) un Maksims Bistrovs no Balviem – 185,0 kg (85 + 100 kg).

Tikmēr ventspilnieks Artūrs Plēsnieks pārliecinoši uzvarēja svara kategorijā līdz 102 kg, summā paceļot 362,0 kg (162 + 200 kg). Aiz viņa uz pjedestāla kāpa divi Ogres smagatlēti – Ritvars Dukovskis ar 275,0 kg (120 + 155 kg) un Valts Kalējs ar 230,0 kg (102 + 128 kg).

Svara kategorijā virs 102 kg startēja divi sportisti – par čempionu kļuva daugavpilietis Ēriks Daņiļevičs, kurš sasniedza 236,0 kg (102 + 134 kg).

Dāmu konkurencē triumfēja mūsu Daniela Ivanova. Absolūtā favorīte raušanā trešajā mēģinājumā pacēla 98 kg, kas ir jauns valsts rekords. Grūšanā pacēla 121 kg, kas summā deva 219 kg.

Pēc Sinklera tabulas čempionu kausus saņēma Armands Mežinskis un Daniela Ivanova.