DEPO Open 2022 Liepājas posma uzvarētāji

“DEPO Open 2022” Latvijas čempionāta ceturtajā posmā pludmales volejbolā Liepājā pie uzvarētāju titula tika dueti Olivers Bulgačs/Markuss Graudiņš un Marta Ozoliņa/Luīze Skrastiņa.

“DEPO Open posma” finālā svētdien Liepājā vīriešiem sacensībās ar ceturto numuru izsētie Bulgačs un Graudiņš ar 2-0 (21:16, 21:16) pieveica turnīra otro duetu Reliņš/Teteris, pirmoreiz uzvarot Latvijas čempionāta posmā.

Pirmajā setā pēc līdzīga sākuma Graudiņš ar Bulgaču panāca lielāku pārsvaru, uzvarot ar 21:16. Otrā seta vidū Reliņš ar Teteri panāca 10:8 pārsvaru, taču pretinieki atbildēja ar trim gūtiem punktiem un labu Bulgača darbību aizsardzībā un uzbrukumā. Nedaudz vēlāk Bulgačs ar Graudiņu panāca jau 15:11, pēc Graudiņa uzbrukuma ar trešo mačbumbu panākot 21:16.

“Ir tik neizsakāmi liels prieks, ka ir grūti kaut ko komentēt. Šosezon pirmoreiz spēlējām kopā, bet pagājušosezon daudz viens ar otru daudz spēlējām. Saprotam viens otru uz laukuma, un tā arī, domāju, bija panākuma atslēga šodien vējā,” pēcspēles intervijā televīzijas kanālā LTV7 stāstīja Markuss, piebilstot, ka recepte pret spēcīgo vēju bija zemu celtas bumbas.

“Spēlējām no spēles uz spēli, no dienas uz dienu. Uz turnīru braucu bez jebkādām cerībām. Vienkārši spēlējām katru spēli, cik labi varam nospēlēt. Un rezultāts neizpalika,” piebilda Olivers.

Spēlē par 3. vietu turnīrā Gustavs Auziņš un Matīss Šalkovskis (16.), kuri pārvarēja kvalifikācijas sacensību barjeru, ar 2-1 (21:13, 17:21, 16:14) pieveica ar sesto numuru izsēto pāri Rūdolfs Stankevičs/Sandis Bērziņš, pirmoreiz izcīnot medaļas Latvijas čempionāta posmā.

Pusfinālā Reliņš/Teteris ar 2-1 (22:20, 16:21, 15:12) pieveica Stankeviču un Bērziņu, bet Graudiņš ar Bulgaču ar 2-0 (21:18, 23:21) – Auziņu un Šalkovski.

Sievietēm finālā ar pirmo numuru sacensībās izsētās pāru M. Ozoliņa un Skrastiņa aizraujošā triju setu cīņā pieveica A. Ozoliņu un Liepājnieci (3.) – 2-1 (12:21, 22:20, 17:15). Pirmajā setā, lieliski blokā spēlējot A. Ozoliņai, M. Ozoliņa ar Skrastiņu ne reizi neizvirzījās vadībā, A. Ozoliņai un Liepājniecei uzvarot setu ar 21:12. Otrajā setā M. Ozoliņa/Skrastiņa panāca 5:3 savā labā, taču pretinieces atbildēja ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem, pēc brīža panākot arī 18:11 savā labā. Tomēr setu uzvarēt neizdevās, neizmantojot trīs mačbumbas. M. Ozoliņa un Skrastiņa atspēlējās un uzvarēja setu ar 22:20. Trešajā setā ne reizi pārsvars nebija lielāks par diviem punktiem, vēl trīs mačbumbas bija Liepājniecei ar A. Ozoliņu, tomēr turnīram punktu uzbrukumā pielika Skrastiņa – 17:15.

“Kaut arī pirmajā setā rezultāts bija graujošs, nevienā brīdī nebija sajūtas, ka vajadzētu būt problēmām. Visu laiku iekšā bija miers. Nav tā, ka mums viss sanāca, bet uzvara ir,” pēc mača LTV7 tiešraidē teica Marta.

“Uztraukuma nebija. Mēs zinājām, ka mēs varam. Man liekas, mēs vienā mirklī pamodāmies, jo bijām tādas lēnīgas šodien. Tad vienkārši saņēmāmies,” piebalsoja Luīze.

Izspēles nedēļas nogalē koriģēja spēcīgais vējš. “Neprognozējams vējš. Bumbu aizpūš, un mēs skraidām apkārt kā aitas aizgaldā,” tēlaini par laika apstākļiem pasmējās Ozoliņa.

Cīņā par 3. vietu tikās divi dueti, kuri līdz “bronzas mačam” Latvijas čempionāta posmā bija tikuši pirmoreiz. Īpašo ielūgumu saņēmušās Inga Čandere un Krista Grundmane (16.) ar 2-1 (13:21, 22:20, 15:10) pieveica kvalifikāciju pārvarējušo duetu Rēzija Mazure-Mago/Zaiga Kalvāne (14.). Otrajā setā Čandere un Grundmane atspēlēja divas mačbumbas, gūstot četrus pēdējos punktus.

Pusfinālā Liepājniece un A. Ozoliņa ar 2-0 (21:18, 21:13) pieveica Mazuri-Mago un Kalvāni, bet Skrastiņa/M. Ozoliņa ar 2-0 (21:11, 21:18) pārspēja Čanderi un Grundmani.

Ceturtajam Latvijas čempionāta posmam bija pieteikušās 29 komandas vīriešu un 20 dueti – sieviešu konkurencē.

Šosezon “DEPO Open 2022” pludmales volejbolisti sacenšas piecos posmos un finālā. Visi posmi tiek rīkoti ārpus Rīgas, turpinot aptvert Latvijas reģionus, un visos posmos piedalās kā vīrieši, tā sievietes.

Čempionāta norisi atbalsta AS “Būvuzņēmums Restaurators”, “Eco Baltia Vide”, “Lido”, “Eat real” un sadarbības pašvaldības – Ventspils, Saulkrasti, Cēsis, Liepāja, Daugavpils un Jūrmala, kā arī citi sadarbības partneri.