Atpakaļ

Ar spēlēm Daugavpilī un Rīgā sākušās futbola virslīgas 28.kārtas spēles

10.sept. Rīgā un Daugavpilī sākās “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 28.kārtas spēles.

Stadiona “Esplanāde” mākslīgajā laukumā “Daugavpils” – “Tukums 2000″/”Telms” komandu spēle cīņā par sesto vietu līgā sāksies plkst.14, tiešraidē to pārraidot tīmekļa vietnei “Sportacentrs.com”.

Daugavpilieši 26.kārtā galvenā trenera Andreja Kaļiņina pēdējā cīņā komandā pārtrauca septiņu zaudējumu sēriju, ar 3:2 pārspējot “Metta” futbolistus. Nākamajā spēlē “Daugavpils” piedzīvoja zaudējumu, viesos ar 0:2 piekāpjoties “Auda” vienībai.

Tikmēr tukumnieki pēc četru zaudējumu sērijas virslīgā ar 2:1 uzvarēja “Liepāju”, ar 1:3 zaudēja “Riga” un ar 3:1 viesos pieveica Jūrmalas “Spartaku”.

Šosezon komandas tikušās trīsreiz, visās uzvaru svinot daugavpiliešiem (2:1, 1:0, 1:0).

Plkst.16 Jāņa Skredeļa stadionā Rīgā laukumā dosies “Auda” un “Metta”, tiešraidē maču pārraidot tīmekļa vietnei “Sportacentrs.com”, bet otro puslaiku – arī televīzijas kanālam TV4.

“Auda” pēdējās trijās cīņās ir svinējusi uzvaras. Virslīgā ar 1:0 izbraukumā tika pieveikts “Spartaks”, Latvijas kausa izcīņā ar 6:1 sagrauta “Jelgava” un sasniegts fināls, bet pēdējā cīņā mājās ar 2:0 pārspēta “Daugavpils”.

“Metta”, kurai nākas cīnīties par nepalikšanu pēdējā vietā līgā un neizkrišanu uz pirmo līgu, svētdien pārtrauca neuzvarēto spēļu sēriju virslīgā, kas ilga kopš 6.maija, un izbraukumā ar 3:0 pieveica konkurentu tabulas beigu daļā Salaspils “Super Nova”.

Visās trīs līdzšinējās sezonas spēlēs laukumā pārāka ar 1:0, 3:2 un 2:0 bija “Auda”. Tomēr septembra sākumā Latvijas Futbola federācijas (LFF) Apelāciju komiteja (AK) piesprieda “Audai” tehnisko zaudējumu ar 0:3 par nepilnīgi aizpildītu protokolu 27.jūnija mačā, kurš tika uzvarēts ar 2:0.

Komitejas lēmums gan vēl var tikt pārsūdzēts Sporta arbitrāžas tiesā Šveices pilsētā Lozannā.

Svētdien kārtas centrālajā mačā spēkiem mērosies divi čempiona titula pretendenti “Valmiera” un “Riga”, kā arī “Super Nova” un “Liepāja”, bet pirmdien gaidāms RFS un “Spartaka” duelis.

Turnīra tabulas galvgalī 27 mačos 64 punktus ir sakrājusi “Valmiera”, 60 punktus – “Riga” un 57 punktus – RFS, bet četrinieku ar 53 punktiem noslēdz “Liepāja”. Piektā ir “Auda” ar 41 punktu, bet sestā – “Daugavpils”, kurai ir 27 punkti, kamēr “Tukums 2000″/”Telms” komandai ir 26 punkti. 21 punkts ir “Metta” un 18 punkti – Jūrmalas “Spartaka” komandai, bet 17 punkti ir Salaspils “Super Nova” rēķinā.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu.

“Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem.

Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11.marta līdz 13.novembrim.