Latvijas kausa finālā tiksies RFS un “Audas” komandas

Pašreizējā Latvijas kausa futbolā čempione RFS un “Auda” ceturtdien sasniedza šī gada kausa izcīņas finālu, pusfinālos uzvarot attiecīgi “Grobiņas” un “Jelgavas” futbolistus.

Rīdzinieki pusfinālā savā laukumā ar rezultātu 5:0 (1:0) uzvarēja pēc spēka otrās līgas komandu “Grobiņa”.

RFS 1:0 panāca mača 25.minūtē, kad pēc Bila piespēles soda laukumā ar galvu bumbu vārtos raidīja Deniss Rakels. Vadībā rīdzinieki nostiprinājās 59.minūtē, kad ar vieglu sitienu no soda laukuma vidus pretiniekus pārspēja Bils.

Trešos vārtus mājiniekiem guva Vladislavs Fjodorovs, kurš 65.minūtē sita precīzi ar galvu pēc Stefana Paniča centrējuma. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 12 minūtes, 4:0 Latvijas čempionu labā panāca Bils, kurš kompensācijas laika pirmajā minūtē ar sitienu no tuvas distances nokārtoja sev “hat-trick”.

Gatavojoties pēc nedēļas gaidāmajam UEFA Konferences līgas duelim, RFS veica radikālas izmaiņas starta vienpadsmitniekā.

Otrā pusfinālā “Auda” “Skonto” stadionā ar 6:1 (5:1) pārspēja “Jelgavu”.

“Audai” 1:0 panākšanai vajadzēja vien 24 sekundes. Pēc bumbas atņemšanas pretiniekiem “Auda” aizskrēja pretuzbrukumā un Abubakars Karamoko pēc saspēles ar Alekseju Saveļjevu raidīja bumbu vārtos. Nepilnas trīs minūtes vēlāk pēc stūra sitiena Rafaēls Rezende panāca jau 2:0 ķekavnieku labā.

Spēles desmitajā minūtē “Auda” neveikli nospēlēja savā soda laukumā, kas Vladislavam Žiham ļāva panākt 1:2, taču pāris minūtes vēlāk uz “Jelgavas” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru Georgijs Minčevs realizēja un atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Turpinājumā 27.minūtē pēc stūra sitiena precīzi ar galvu sita Vjačeslavs Isajevs, bet piektos vārtus “Auda” guva pirmā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē, kad ar spēcīgu sitienu izcēlās Ivo Minkevičs.

Otrajā puslaikā, spēles 73.minūtē, 6:1 “Audas” labā panāca Minčevs.

Kausa izcīņas izšķirošais mačs 19.oktobrī notiks “Skonto” stadionā.

“Grobiņa” un futbola skolas “Jelgava” komanda Latvijas kausa pusfinālā spēlēja pirmoreiz vēsturē, kamēr “Auda” pusfinālu sasniegusi otro reizi, paveicot to pirmo reizi kopš 2002.gada. RFS kopš 2016.gada katru reizi tikusi vismaz līdz turnīra pusfinālam.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936.gada pie prestižās trofejas tikušas 38 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības.

Pašreizējā trofejas glabātāja ir RFS komanda, kas pērn Valmierā finālā ar 1:0 uzveica “Liepāju”.