Tukuma futbolisti virslīgā apspēlē “Liepāju”

“Tukums 2000″/”Telms” vienība sestdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgā 25.kārtas spēlē savā laukumā pieveica medaļu pretendenti “Liepāju”.

“Tukums 2000″/”Telms” futbolisti svinēja uzvaru ar 2:1 (2:1).

Rezultāts tika atklāts 16.minūtē, kad pēc Slavišas Radoviča centrējuma no kreisās puses pirmais pie bumbas bija Gotjē Mankenda, no vārtsarga laukuma līnijas ar kāju raidot bumbu vārtu labajā stūrī.

33.minūtē Niks Sliede savā soda laukumā nogāza Luisu Paulu Ilariu jeb Dodo, taču bumba pēc Dodo 11 metru soda sitiena lidoja garām vārtu kreisajam stūrim.

Jau nākamajā minūtē bumba pēc mājinieka Jāņa Krautmaņa sitiena no soda laukuma tika pāri vārtu līnijai – 1:1.

40.minūtē viesu soda laukumā bumba pēc Krautmaņa sitiena trāpīja pa roku Radovičam, un tiesnesis piesprieda soda sitienu.

11 metru soda sitienu ar neatvairāmu sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī realizēja Ibraima Sovs.

Jau 43.minūtē laukuma vidū Sovs pret Mankendu pārkāpa noteikumus laukuma vidū, saņemot otru dzelteno kartīti un atstājot Tukuma komandu mazākumā. Pirmo kartīti viņš nopelnīja mača 20.minūtē.

86.minūtē Mankenda ar otru dzelteno kartīti, kas tika nopelnīta par sitienu pa seju pretiniekam Tukuma komandas soda laukumā, atjaunoja līdzsvaru laukumā spēlētāju skaitā, abām komandām paliekot desmit futbolistu sastāvā.

Mača kompensācijas laika otrajā minūtē mājinieks Niks Sliede no vārtu līnijas izsita Roberta Savaļnieka raidīto bumbu.

Tamaza Pertijas vadītie liepājnieki virslīgā bija uzvarējuši trīs mačos pēc kārtas, visos – ar vienu vārtu pārsvaru. Pēdējo zaudējumu Latvijas čempionātā liepājnieki cieta pirms diviem mēnešiem tieši pret tukumniekiem. Pēdējās četrās spēlēs ar pieciem vārtu guvumiem vēju pilsētas vienībā bija izcēlies Dodo.

Turpretī Tukuma futbolisti virslīgā pārtrauca četru zaudējumu sēriju, kurā bija iekrājuši vārtu attiecību 2:13.

Sezonas pirmajā savstarpējā spēlē “Liepāja” uzvarēja ar 4:1, bet otrajā mačā ar 2:1 pārāki bija “Tukums 2000″/”Telms” futbolisti.

Dienas otrajā mačā “Metta” “Daugavas” stadionā Rīgā spēlēja 0:0 ar Jūrmalas “Spartaka” futbolistiem.

Viesi palika mazākumā 83.minūtē, kad laukuma vidū Klāvs Kramēns nogāza Miku Vasiļevski, kurš spēlē bija iesaistījies 75.minūtē.

Kājas traumas dēļ laukumu 85.minūtē bija spiests pamest

bija spiests pamest Žans Mbasī Zambgala, kuru nomainīja Noa Meroža, taču rezultātu tas neietekmēja.

“Metta” virslīgā bija piedzīvojusi divus zaudējumus pēc kārtas, bet uzvaras garšu augstākajā līgā pēdējo reizi izjuta maija sākumā. Tikmēr “Spartaks” bija zaudējis trijās no pēdējām četrām spēlēm.

“Metta” komanda ir “Spartaka” tiešā konkurente par nenonākšanu priekšpēdējā pozīcijā.

Pirmajā aplī ar 2:0 uzvarēja “Metta”, bet otrajā “Spartaks” revanšējās un pretiniekus uzveica ar 4:2. Otrajā mačā ar “hat-trick” izcēlās Abiuduns Ogunniji, kurš karjeru turpina “Auda” komandā.

Dienas noslēdzošajā mačā “Super Nova” Salaspils stadionā ar 1:0 (0:0) pieveica “Daugavpili”.

Vienīgos vārtus mača 86.minūtē pēc Marko Regžas piespēles guva Eduards Višņakovs.

Virslīgas debitante “Super Nova” ar jauno galveno treneri Aleksandru Koliņko pirms sestdienas mača bija izcīnījusi trīs uzvaras pēc kārtas un iepriekšējā mačā ar 3:2 sensacionāli sarūgtināja čempioni RFS. Iepriekšējā mačā divus vārtus guva Eduards Višņakovs, bet pirms tam divās spēlēs pēc kārtas pa divām bumbām tīklā iesita Marko Regža, kļūstot par virslīgas jūlija labāko spēlētāju.

Pirms mēneša “Super Nova” cerības nosargāt vietu virslīgā šķita niecīgas, bet pēc pēdējiem trim mačiem salaspilieši bija panākuši “Metta” komandu.

“Daugavpilij” virslīgā līdz sestdienai bija sešu zaudējumu sērija, taču pagaidām neviena no sekotājām neapdraud latgaliešu sesto pozīciju.

Pirmajā aplī abas komandas spēlēja neizšķirti ar 0:0, bet iepriekšējā tikšanās reizē ar 1:0 uzvarēja “Daugavpils”.

Kārtas noslēgumā galvaspilsētā “Auda” mājinieces statusā “Skonto” stadionā tiksies ar “Riga” komandu, bet “LNK Sporta Parks” laukumā būs pirmā trijnieka vienību RFS un “Valmieras” pretstāve.

Turnīra tabulas galvgalī 24 mačos 60 punktus ir sakrājusi “Valmiera”, 53 punktus – “Riga” un 52 punktus – RFS, bet četrinieku ar 50 punktiem 25 spēlēs noslēdz “Liepāja”. Piektā  ir “Auda” ar 38 punktiem 24 spēlēs, bet sestā – “Daugavpils”, kurai ir 24 punkti 25 cīņās, kamēr “Tukums 2000″/”Telms” komandai 25 cīņās ir 23 punkti. 25 mačos 18 punkti ir Jūrmalas “Spartaka” komandai, 17 punkti – Salaspils “Super Nova” un 15 punkti – “Metta”.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu.