Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Kuldīgai astotā vieta Eiropas pilsētu čempionātā šahā

Pirmajā Eiropas komandu čempionātā hibrīdšahā, kas notika svētdien tiešsaistē platformā Tornelo.com, Kuldīgas sieviešu komanda ierindojās 8.vietā trīspadsmit vienību konkurencē.

Eiropas Šaha savienības (ECU) rīkotajās sacensībās daiļā dzimuma grupā piedalījās 51 dalībniece, arī četras kuldīdznieces: WGM Dana Reizniece-Ozola (2265), WFM Linda Krūmiņa (2073), Marta Kāne (1836) un Nellija Maklakova (1817).

Vienlaikus pie galdiņiem (datora ekrāniem) katrā komandā varēja būt četras dalībnieces. Kuldīgas vienība, kas spēlēja pilsētas senās  Adatu fabrikas telpās, izcīnīja 9 komandu punktus, bet par čempionēm ar 16 punktiem no 18 iespējamajiem kļuva Slovēnijas galvaspilsētas Ļubļanas komanda, kurai Latvijas dāmas piekāpās pēdējā kārtā. Visi rezultāti apskatāmi TORNELO.COM.

Individuāli no mūsējām labākā Nellija Maklakovai, kuras kontā 9 punkti no 16, pa 8 ieguva Krūmiņa un Kāne, bet komandas pirmais numurs Reizniece-Ozola, kurai pretīm nāca visstiprākās pretinieces, sakrāja 7 punktus.

Kā atzina dalībnieces, sacensības Kuldīgā pagāja brīnišķīgā atmosfērā un ļoti labi organizētā vidē. Dalībniekus un tiesnešus svētdien sveica un suvenīrus uzdāvināja arī Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Kopumā šajās ECU organizētajās sacensībās četrās grupās (sievietes, seniori, jaunieši, “Open”) piedalījās 194 šahisti no vairāk nekā 20 federācijām. Vairāk info oficiālajā mājaslapā HTTPS://CITIES.EUROPECHESS.ORG/.