Atpakaļ

Lasmanis un “Aliens” zaudē “Big3” līgas pusfinālā

Ventspilnieks Kārlis Pauls Lasmanis svētdien guva astoņus punktus zaudētā ASV profesionālās strītbola līgas “Big3” pusfinālā spēlē. Lasmaņa pārstāvētā “Aliens” komanda ar rezultātu 45:50 (17:26) zaudēja pērnā gada čempionei “Trilogy”.

Lasmanis spēles sākumā realizēja divus tālmetienus un panāca “Aliens” komandai ātru vadību ar 8:2. Tiesa, pretinieki ātri atspēlējās un, pateicoties Aizija Brisko rezultativitātei, pārņēma vadību, puslaiku uzvarot ar 26:17. Vienubrīd “Trilogy” pārsvars bija 13 punkti, bet arī “citplanētieši” atspēlējās un Dušans Buluts ar četru punktu metienu panāca 33:32. Tomēr čempioni ātri atgriezās vadību un, lai gan Lasmanis ar komandas biedriem vairākas reizes pietuvojās rezultātā, tomēr “Trilogy” noturējās priekšā un svinēja uzvaru.

Lasmanis maču noslēdza ar astoņiem punktiem, no kuriem seši tika gūti ar diviem tālmetieniem un divi pēc caurgājiena. Ventspilnieks arī pievienoja piecas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles un vienu pārtvertu bumbu. Pa 15 punktiem “Aliens” komandā guva Buluts un Dešons Stīvenss, bet septiņi punkti bija Tomislavam Ivoševam. Pretiniekiem 21 punktu guva Brisko, 18 punkti bija uzvaras tālmetiena autoram Ērlam Klārkam, astoņus punktus pievienoja Amirs Džonsons, bet trīs – Džeimss Vaits.

“Big 3” sezonas sabraukumi norisinājās katru nedēļas nogali līdz augusta sākumam. “Big3” līgā uzvarai nepieciešami 50 punkti un vismaz divu punktu pārsvars. Spēles laiks ir neierobežots, bet vienam uzbrukumam ir atvēlētas 14 sekundes. Viena no būtiskākajām atšķirībām no Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) turnīriem ir tā, ka “Big3” līgā ir ne tikai trīspunktu metiens, bet arī četru punktu metiens.