Atpakaļ

Latvijas 3×3 basketbola izlase olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā ieņem pirmo vietu grupā

Latvijas 3×3 vīriešu basketbola izlase ar Agni Čavaru, Franci Gustavu Lāci, Nauri Miezi un Zigmāru Raimo sastāvā sestdien Honkongā pirmajā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā izcīnīja pirmo vietu grupā un iekļuva pusfinālā.

Latvija, kas turnīrā ir izsēta ar trešo numuru, B grupas pēdējā mačā ar 21:12 pieveica Ēģipti (6.).

Pirmo punktu pēc spēlētas minūtes caurgājienā guva Miezis, bet 3:0 Latvijas pārsvaru līdz vienam punktam ar tālmetienu samazināja Ahmeds Mohameds.

Pēc tāla Mieža tālmetiena Latvija izvirzījās vadībā ar 10:3. Mača beigām noritot sekmīgu tālmetienu apmaiņā, spēli pēc Mieža piespēles ar bumbas triecienu grozā no augšas, bumbu saņemot gaisā, pabeidza Lācis.

Dienas pirmajā spēlē grupā Jaunzēlande pagarinājumā ar 12:10 pieveica Mongoliju.

Pēc trim spēļu kārtām B grupā pirmo vietu ar trim uzvarām izcīnīja Latvija, Jaunzēlande svinēja divas uzvaras un arī iekļuva pusfinālā, Ēģipte iekrāja vienu uzvaru, bet Mongolija zaudēja visās spēlēs.

Piektdien Latvijas basketbolisti kvalifikācijas turnīru sāka ar divām uzvarām, ar 21:16 pieveicot Mongoliju (2.) un ar 21:10 sagraujot Jaunzēlandi (7.).

Ēģiptieši piektdien ar 13:17 zaudēja Jaunzēlandei, bet ar 20:18 papildlaikā pārspēja Mongoliju.

Divas labākās grupu komandas iekļuva pusfinālā, kurā tiksies ar kādu no A grupas komandām – Honkongu, Nīderlandi, Austriju vai Šveici. Tikai labākā no astoņām komandām iegūs ceļazīmi uz Parīzes spēlēm.

Ja pirmajā kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlasei neizdosies uzvarēt, nākamā iespēja būs turnīrā, kas no 3. līdz 5.maijam norisināsies Japānas pilsētā Ucunomijā, bet pēdējā iespēja iegūt olimpisko ceļazīmi būs no 16. līdz 19.maijam Ungārijas pilsētā Debrecenā.