Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
Iesūti
Atpakaļ

Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņas trešajā kārtā gaidāma “Ogres” un “Ventspils” tikšanās

Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņas ceturtajā kārtā gaidāma “Ogres” un “Ventspils” tikšanās, ceturtdien “Twitter” kontā ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Pirms izlozes komandas tika sadalītas grozos, ņemot vērā ģeogrāfiskos un sportiskos kritērijus.

Pirmajā kārtā oktobra vidū tiksies “Salaspils Sporta skola” ar “Gulbenes Buki”/BJSS, uzvarētājiem otrajā kārtā tiekoties ar “Olimpiskais centrs “Limbaži”” komandu, un “Saldus” ar “Jaunpili”, uzvarētājus jau gaidot “Ķekavai”.

Vēl otrajā kārtā būs šādi pretinieku pāri: “VEF BA Valkā” – “RSU/”VEF Rīga”, DSN/KPBA – “Cēsis”/”Cēsu Sporta skola”, “Grobiņa” – “Kandava”/”Anzāģe” un “Tukums”/TSS” – “Nīca”/”BLi”.

Sākot ar trešo kārtu, turnīrā iesaisties “Pafbet” Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) komandas, kā arī “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas pārstāve “Jelgava”, bet pašreizējā kausa glabātāja “VEF Rīga” turnīru sāks ar pusfinālu.

Sacensībām pieteikušās komandas no trim Latvijas līgām.

LIBL pārstāv “VEF Rīga”, “Ventspils”, “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”.

“Ramirent” Nacionālo basketbola līgu pārstāv “Jelgava”, “Olimpiskais centrs “Limbaži””, “Kandava”/”Anzāģe”, “Gulbenes Buki”/BJSS, “RSU/”VEF Rīga”, “Saldus”, “Ķekava”, “Tukums”/TSS, “VEF BA Valkā”, DSN/KPBA un “Grobiņa”.

Savukārt no Reģionālā Basketbola līgas kausa izcīņai ir pieteikusies “Jaunpils”, “Nīca”/”BLi”, BK “Cēsis”/”Cēsu Sporta skola” un “Salaspils Sporta skola”.

Uzvarētāji tiks noskaidroti sešās kārtās. Pirmajās piecās kārtās komandas sacentīsies divu spēļu sērijās, bet kausa ieguvēji noskaidrosies vienā spēlē.

Pirmās kārtas spēles paredzētas 18.-19. un 25.-26.oktobrī, otrās kārtas spēles – 1.-2. un 15.-16.novembrī, trešās kārtas cīņas – 29.-30.novembrī un 13.-14.decembrī, bet ceturtās kārtas jeb ceturtdaļfināla spēles – 3.-4. un 17.-18.janvārī.

Pusfināli norisināsies 31.janvārī un 1.februārī, kā arī 14.-15.februārī, bet finālspēle notiks 18. februārī.

Arī 2022./2023.gada sezonā Latvijas kausa izcīņas ģenerālsponsors būs “Užavas alus” darītava.

Latvijas kausa izcīņa vīriešu komandām pērn atsākas pēc 27 gadu pārtraukuma. Piedalījās 21 komanda, finālspēlē 7.martā Ventspilī “VEF Rīga” ar 74:62 pārspējot “Ventspils” vienību.