Atpakaļ

Latvijas biatlonisti Pasaules kausa stafetē tiek apsteigti par apli un ieņem pēdējo vietu

Latvijas sportisti Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise svētdien Oberhofā Pasaules kausa biatlonā ceturtajā posmā 4×7,5 kilometru komandu stafetē tika apsteigti par apli, tādējādi Andrejs Rastorgujevs un Renārs Birkentāls nedevās trasē, latviešiem ieņemot pēdējo 21.vietu.

Arī sezonas trešajā stafetē uzvaru izcīnīja Norvēģijas kvartets, kura sastāvā bija Endre Stremsheims, Sturla Holms Lēgreids, kā arī brāļi Tarjeijs Bē un Juhanness Tingness Bē. Norvēģi aizvēra visus mērķus ar septiņu rezerves patronu palīdzību.

Vācieši finišā zaudēja vairāk nekā divas minūtes, mērojot vienu soda apli un pielietojot 15 rezerves patronas. Bet Itālijas kvartets izmantoja par vienu papildu patronu vairāk un iztika bez soda apļiem, vāciešiem zaudējot gandrīz 50 sekundes.

Pirmo reizi vadība nostiprinājās pēc otrajā posmā veiktās šaušanas guļus, kad tuvākos konkurentus vairāk nekā par pusminūti apsteidz francūzis Ēriks Pero un Lēgreids. Nākamajā ugunslīnijā Lēgreids bija pilnīgi nekļūdīgs un ieguva 40 sekunžu pārsvaru pār Pero, kurš bija spiests mērot vienu soda apli.

Pēc tam, kad trešā posma šaušanā guļus Tarjeijs Bē bija spiests pielietot divas papildu patronas, viņu panāca perfekti šāvušais vācietis Filips Navrats.

Turpretī nākamajā šaušanā Bē aizvēra visus mērķus bez rezerves patronām, kamēr Navrats veica vienu soda apli un norvēģim zaudēja jau teju 50 sekundes.

Patrijuks šaušanā guļus aizvēra visus mērķus ar divu rezerves patronu palīdzību, trasē atgriežoties grupas vidū, bet stāvus ar astoņiem šāvieniem netrāpīja četros mērķos, kā dēļ atkrita uz pēdējo pozīciju gandrīz minūti aiz priekšpēdējās vietas. Mise katrā no šaušanām tika pie diviem soda apļiem, izmantojot visas patronas, un pēc šaušanas stāvus tika apdzīts par apli.

Pasaules kausa posms noslēgsies ar stafeti sievietēm.

Nākamais Pasaules kausa posms nākamnedēļ norisināsies citā Vācijas trasē Rūpoldingā.

Šosezon Pasaules kausa seriālā ir deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Čehijas pilsētā Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim – Slovākijas trasē Osrblī.