Atpakaļ

Latvijas BMX riteņbraucēji izcīna vairākas medaļas ASV čempionāta sacensībās

Latvijas BMX riteņbraucēji iepriekšējā nedēļas nogalē izcīnīja vairākas medaļas ASV čempionāta sacensībās, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Nākamā gada pasaules čempionāta trasē Rokhilā sacensības norisinājās trīs dienu garumā.

Pirmajās divās dienās Veronika Monika Stūriška elites grupā attiecīgi 19 un 17 dalībnieču konkurencē sasniedza lielo finālu.

Piektdienas sacensībās viņai spraigā finālā izdevās gūt sesto vietu, kamēr sestdien latviete vēl tuvāk bija goda pjedestālam, izcīnot ceturto vietu.

Svētdien notikušās sacensības bija iekļautas arī UCI kalendārā kā C1 kategorijas starts un tajās sportisti sacentās savās vecuma grupās. Stūriška junioru sacensībās, spītējot tehniskām problēmām, spēja finālā parādīt labāko sniegumu un izcīnīt uzvaru. Pasaules čempionu kreklā startējusī braucēja otrajā vietā atstāja vienu no savām sīvākajām sāncensēm Avu Korleju, revanšējoties par pēdējiem Pasaules kausa posmiem.

U-23 vīru konkurencē lielo finālu sasniedza gan Kārlis Pedraudzis, gan arī Mārtiņš Emīls Treimanis.

Tajā triumfēja sacensību galvenais favorīts – Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētājs un bronzas medaļnieks pasaules čempionātā Riko Bērmens no Jaunzēlandes, kamēr Pedraudzis un Treimanis izcīnīja otro un trešo vietu.

Krūzeriem Ģirts Jonkus izcīnīja uzvaras visu trīs dienu sacensībās.