Atpakaļ

Latvijas daiļslidotājs Vasiļjevs Eiropas čempionātā slidos izvēles programmu

Latvijas sportists Deniss Vasiļjevs šodien Lietuvas pilsētā Kauņā Eiropas daiļslidošanas čempionātu pabeigs ar slidojumu izvēles programmā.

Sacensības 24 labākajiem sportistiem sāksies plkst.18, tiešraidē sacensības translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Vasiļjevs ar 20.numuru startēs ceturtajā grupā, uz ledus dodoties otrajam no sešiem pēdējās grupas sportistiem.

Pēc īsās programmas Vasiļjevs ar 82,34 punktiem ieņem piekto vietu.

Līderis ar 94,13 punktiem ir Francijas pārstāvis Adams Sjao Hims Fa, otrais ar 91,17 punktiem ir šveicietis Lukass Bričgi, trešais ar 90,05 punktiem – Igaunijas pārstāvis Aleksandrs Selevko.

Priekšā Vasiļjevam pirms izvēles programmas ar 83,51 punktu ir arī itālis Gabriele Frandžipani, bet aiz Vasiļjeva ar 80,43 punktiem ir vēl viens Itālijas sportists Mateo Rico.

Otrs Latvijas pārstāvis – Kijivā dzimušais Kulišs, kuram tā bija debija Eiropas pieaugušo čempionātos ar 60,97 punktiem ieņēma 29.vietu 32 sportistu konkurencē.

Pirms diviem gadiem Tallinā Vasiļjevs izcīnīja trešo vietu, sasniedzot savu punktu summas rekordu brīvajā slidojumā (181,84 punkti) un summā (272,08 punkti), bet pagājušajā gadā Somijas pilsētā Espo Vasiļjevs ieņēma piekto vietu.

Šī viņam ir astotā reize Eiropas meistarsacīkstēs. 2018.gadā Vasiļjevs izcīnīja ceturto vietu, 2020.gadā – sesto, bet 2017.gadā – septīto vietu.

Sezonu Latvijas daiļslidotājs sāka ar septīto vietu slovāku leģendas Ondreja Nepela piemiņas sacensībās, ar 82,40 punktiem sasniegdams sezonas rekordu īsajā programmā. Oktobra beigās viņš ASV pilsētā Alenā ieņēma devīto vietu “Grand Prix” posmā, novembra beigās Japānas pilsētā Osakā “Grand Prix” sacensībās izcīnīja septīto vietu, bet decembra vidū uzvarēja Latvijas čempionātā.

Sieviešu sacensībās Latviju pārstāv Sofja Stepčenko, kura ceturtdien īsajā programmā ar 52,53 punktiem ierindojās 21.vietā un izvēles slidojumu aizvadīs sestdien.

Sacensības beigsies sestdien, bet svētdien noritēs labāko sportistu paraugdemonstrējumi.