Atpakaļ

Latvijas hokeja izlasei otrs sliktākais mazākums un metienu realizācija pasaules čempionātā

Pasaules hokeja čempionātā pēc ceturtās kārtas spēlēm Latvijas izlasei ir otrs sliktākais mazākums un metienu precizitāte, liecina sacensību organizatoru apkopotā statistika.

Četrās čempionāta spēlēs Latvijas izlase mazākumā spēlējusi desmit reizes un zaudējusi četrus vārtus, kas 60% pretinieku vairākuma neitralizācijas dod vien 15.vietu 16 komandu konkurencē. Sliktāks rādītājs ir tikai Kazahstānai (52,94%), bet līderi ar 100% ir mājinieki somi.

Tikmēr metienu realizācijā Latvijas izlase ar 6,90% ir priekšā tikai Lielbritānijas hokejistiem (5,83%). Precīzākie metienu izpildītāji ir kanādieši, kuru raidītās ripas 15,94% gadījumu lidojušas vārtos.

Vairākumā Latvijas izlase ar 16,67% realizāciju ieņem 12.vietu 16 komandu konkurencē (līderi ar 46,15% ir Kanāda), bet soda minūšu skaita ziņā Latvijas izlase ir dalītā otrajā pozīcijā – 24 soda minūtes (mazāk vien Vācijai – 20), kamēr vārtsargu statistikā ar 88,60% atvairīto metienu Latvijas valstsvienība ieņem 12.vietu (līderi mājinieki somi ar 94,57%).

Latvijas izlases spēles vidēji klātienē noraudzījušies 8410 līdzjutēju, kas joprojām dod otro vietu apmeklētības ziņā. Mājinieces Somijas valstsvienības mačus vērojuši 11 536 atbalstītāju. Trešie šajā rādītājā ir Norvēģijas hokejisti, kuru spēles klātienē skatījušies 7677 līdzjutējs, bet tālāk seko ASV ar 6947 skatītājiem, pārējām izlasēm krietni iepaliekot.

Vidējais viena mača skatītāju skaits Tamperē un Helsinkos notiekošajā pasaules čempionātā ir 5016, bet vismazāko interesi izraisījušas Kazahstānas izlases spēles, kuras klātienē vidēji vērojuši 2431 līdzjutēji.

Individuālajā statistikā starp 30 rezultatīvākajiem hokejistiem latviešu nav, bet turnīra rezultatīvākais spēlētājs pēc ceturtās kārtas mačiem ar deviņiem punktiem (2+7) ir Čehijas izlases uzbrucējs Romans Červenka.

Tikmēr divi Latvijas izlases uzbrucēji ir starp labākajiem uzvarētajos iemetienos. Oskars Batņa ar 61,29% uzvarēto iemetienu ir sestais labākais turnīrā, bet Andris Džeriņš ar 58,49% – 12.pozīcijā. Līderis ir čehs Davids Krejči (70,59%).

Latvijai nākamā spēle paredzēta šodien ar Austriju. Mačs “Nokia Arena” Tamperē sāksies plkst.20.20, tiešraidē to pārraidot Latvijas Televīzijas 7.kanālam (LTV7).

B apakšgrupā līdere pēc četrām kārtām ar 11 punktiem ir Zviedrija, kurai ar desmit punktiem seko Somija, bet tālāk ar astoņiem punktiem ir ASV un septiņiem – Čehija. Ar pieciem punktiem seko Norvēģija, pa trim punktiem ir Latvijai un Austrijai, kamēr Lielbritānija tikusi pie punkta.