Atpakaļ

Latvijas izlases kandidāti pārbaudes mačā pārspēj U-18 hokejistus

Latvijas vīriešu hokeja izlases kandidāti trešdien “Daugavas” ledus hallē pārbaudes mačā ar 6:0 (2:0, 3:0, 1:0) pieveica U-18 valstsvienību.

Divus vārtus Latvijas izlases kandidātu komandas sastāvā guva Klāvs Veinbergs, kurš pirmdien “Zemgale”/LLU sastāvā kļuva par valsts čempionu. Pa vienai ripai U-18 izlases vārtos ieraidīja Mārtiņš Dzierkals, kuram bija arī divas rezultatīvas piespēles, Ģirts Silkalns, Jānis Jaks un Arvils Bergmanis.

Uzvarētājiem spēles laiku uz pusēm vārtos dalīja Patriks Bērziņš un Kārlis Mežsargs. U-18 komandai vārtus sargāja Deivs Deivids Rolovs.

Treniņu nolūkos abas komandas vienojās izspēlēt piecu minūšu papildlaiku, formātā trīs pret trīs. Pēc tam bija pēcspēles metienu sērija, kurā ar 3:2 pārāki bija Latvijas izlases kandidāti, uzvaras “bullīti” iemetot Jānim Vizbelim.

Piektdien notikušajā pārbaudes mačā Latvijas izlases kandidāti uzvarēja ar 10:1.

Pirmdien Rīgā sākās Latvijas izlases oficiālā treniņnometne pirms pasaules čempionāta. Savukārt U-18 izlase gatavojas pasaules meistarsacīkstēm elites divīzijā.

Latvijas izlase pasaules meistarsacīkstēs B grupā Tamperē krustos nūjas ar Somiju, ASV, Čehiju, Zviedriju, Norvēģiju, Lielbritāniju un Austriju. A grupā Helsinkos spēlēs Kanāda, Vācija, Šveice, Slovākija, Dānija, Kazahstāna, Itālija un Francija.

Jau ziņots, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus.

Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēs augstākajā divīzijā.

2022.gada pasaules čempionāts iecerēts no 13. līdz 29.maijam.