Atpakaļ

Latvijas ratiņkērlingisti tiek pie otrās uzvaras pasaules čempionātā pāriem

 Latvijas ratiņkērlinga duets Poļina Rožkova un Agris Lasmans pirmdien izcīnīja uzvaru Somijā notiekošā pasaules čempionāta ceturtajā spēlē.

Latvija ar 8:7 uzvarēja Čehijas pāri.

Pirmajā endā pie punkta tika Latvijas duets, bet otrajā Čehija, gūstot četrus punktus, izvirzījās vadībā ar 4:1. Nākamajos piecos endos Latvija kopā guva sešus punktus, kas ļāva pārņemt vadību (7:4), taču astotajā endā trīs punktus atkal nopelnīja Čehija un panāca neizšķirtu. Spēles uzvarētāji tika noskaidroti ekstra endā, kurā pie punkta tika Latvija.

Sestdien čempionāta ievadā Latvija ar 4:8 piekāpās Kanādai, bet svētdienas pirmajā spēlē ar 8:9 tika atzīts Norvēģijas pārākums. Savukārt svētdien otrajā dienas spēlē Latvijas duets tika pie pirmās uzvaras, pārspējot Vāciju ar 9:5.

Ar divām uzvarām četrās spēlēs Latvija B apakšgrupā ieņem dalītu ceturto vietu.

Pirmdien dienas otrajā spēlē pretiniekos būs Turcija, otrdien būs mači ar Dāniju un Slovākiju, bet trešdien gaidāma spēkošanās ar ASV.

18 komandas vispirms aizvadīs apļa turnīru grupā. Katras grupas labākās trīs nodrošina vietu “play-off” kārtā. Pirmo vietu ieguvējas automātiski kvalificējas pusfinālam, savukārt otro un trešo vietu ieguvējas savstarpēji noskaidros atlikušos pusfinālistus. Pusfināla uzvarētāji ceturtdien cīnīsies par pirmos pasaules čempionu titulu.