Latvijas U-17 futbolisti UEFA Attīstības turnīru noslēdz ar neizšķirtu

Latvijas U-17 vīriešu futbola izlase svētdien Melnkalnē UEFA Attīstības turnīra trešo maču noslēdza neizšķirti, ziņo Latvijas Futbola federācija (LFF).

Turnīra pēdējā mačā Latvija ar Slovākiju spēlēja neizšķirti, cīņai noslēdzoties ar rezultātu 2:2 (1:1).

33. minūtē Latvijas izlase nonāca iedzinējos, kad pretiniekiem padevās precīzs un negaidīts sitiens no distances.

Pēc ielaistajiem vārtiem Latvijai vajadzēja četras minūtes, lai panāktu neizšķirtu, kad Nikitas Doroņina centrējumu ar gūtiem vārtiem noslēdza Savēlijs Boroviks.

Mača 62. minūtē vadībā izvirzījās jau Latvijas futbolisti, kad pēc individuālā uzbrukuma 11 metru soda sitienu nopelnīja Marks Dambis, “pendeli” realizējot komandas kapteinim Aleksejam Bukovskim, taču piecas minūtes vēlāk pretinieki izlīdzināja rezultātu.

Turnīra pirmajā mačā latvieši 0:2 zaudēja Melnkalnei, bet otrajā spēlē ar 2:5 piekāpās Izraēlai.

Galvenais treneris Andrejs Gluščuks izlasē ir aicinājis sešu vietējo klubu spēlētājus, kā arī futbolistus no komandām Vācijā, Islandē, Spānijā un Anglijā.

Pavasarī gaidāma Eiropas U-17 čempionāta jaunā kvalifikācijas cikla izloze, atlasei uz finālturnīru risinoties jaunā formātā.

Treniņnometni Rīgā komanda sāka sestdien, bet jau dienu vēlāk devās uz Melnkalni.

Vēlāk pavasarī gaidāma Eiropas U-17 čempionāta jaunā kvalifikācijas cikla izloze, atlasei uz finālturnīru risinoties jaunā formātā.

Trenerim Andrejam Gluščukam izlasē palīdz treneri Māris Smirnovs, Kārlis Vītoliņš un vārtsargu treneris Kristers Putniņš.

Latvijas U-17 izlases kandidātu saraksts:

vārtsargi – Rendijs Mihelsons (“Liepājas Futbola skola”), Kristers Millers (“Wolfsburg”, Vācija;

aizsargi – Leonīds Šindlers, Ralfs Zemītis (abi – “Ŗiga Academy”), Artemijs Deņisovs (“Rīgas Futbola skola”), Alekss Kotļevs (Hūsavīkas “Volsungur”, Islande), Savēlijs Boroviks (“RFS Academy”);

pussargi – Leonards Livčāns, Enriko Gauračs, Rūdolfs Linavskis, Olivers Dzenītis (visi – “Metta”), Aleksejs Bukovskis (“Rīgas Futbola skola”), Toms Sarma (“Riga Academy”), Nikita Doroņins (“Huesca”, Spānija), Artjoms Butriks (“Villareal”, Spānija), Marks Dambis (“Liepājas Futbola skola”), Markuss Gomins (Londonas “Fulham”, Anglija);

uzbrucēji – Olivers Beķeris (“Metta”), Deniss Nazarovs (“Riga Academy”), Nils Voitiškis (“Jelgava”).