Atpakaļ

Latvijas U-18 hokejisti pasaules čempionāta ceturtdaļfināla mačā tiekas ar spēcīgo ASV

Latvijas U-18 vīriešu hokeja izlase šodien Vācijas pilsētā Landshūtē pasaules čempionāta elites divīzijas ceturtdaļfināla mačā tiksies ar vienaudžiem no ASV.

Mačs sāksies plkst.20.30 pēc Latvijas laika.

Šī mača uzvarētāja pusfinālā tiksies ar Zviedrijas un Vācijas dueļa spēcīgāko komandu, bet pārējos divos ceturtdaļfināla pāros cīnīsies Somija pret Kanādu un Čehija pret Šveici.

Latvijas hokejisti pirmajā spēlē, sagādājot sensāciju, pārspēja Zviedriju ar 3:2, taču otrajā spēlē ar 1:4 atzina Somijas pārākumu un apakšgrupas noslēgumā ar 3:4 piekāpās šveiciešiem. B apakšgrupā pa sešiem punktiem bija Zviedrijai un Somijai, bet pa trīs guva Šveice un Latvija.

A grupā maksimāli iespējamos deviņus punktus guva ASV, kas pārspēja Kanādu (8:3), Čehiju (6:2) un Vāciju (10:2).

ASV U-18 hokejisti par pasaules čempioniem kļuvuši desmit no 22 aizvadītajām meistarsacīkstēm šajā vecuma grupā. Godalgās amerikāņi nav bijuši tikai piecos čempionātos.

Pasaules čempionāts elites divīzijā Vācijas pilsētās Kaufbeirenē un Landshūtā norisināsies līdz svētdienai.

Tā kā Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) no starptautiskajām sacensībām diskvalificēja Krievijas un Baltkrievijas hokejistus, šogad desmit komandu vietā par medaļām sacentīsies astoņas.

Šogad no spēcīgāko komandu divīzijas neizkritīs neviena komanda.

2020.gadā Covid-19 izplatības dēļ pasaules čempionāts U-18 vecuma grupā elites divīzijā nenotika, bet 2021.gadā Latvija cieta četrus zaudējumus un bez gūtiem punktiem palika pēdējā. Spēle par devīto vietu, kā arī par vietas saglabāšanu līgā nenotika, jo neviena komanda elites divīziju neatstāja.

Turnīrā trenerim Oļegam Sorokinam palīdz Herberts Vasiļjevs un Juris Ozols, kā arī vārtsargu treneris Edgars Lūsiņš.

Latvijas U-18 izlases sastāvs dalībai pasaules čempionāta elites divīzijā:

vārtsargi: Deivs Rolovs (Hokeja skola “Rīga”), Linards Feldbergs (“Pirāti”), Markuss Brants (“Kurbads”);

aizsargi: Pēteris Bulāns, Mārtiņš Krūklītis, Alekss Simanovičs, Dario Mackevičs (visi – Hokeja skola “Rīga”), Kristers Urbanovičs (Oulu “Karpat”, Somija), Renarts Bērziņš (“Pirāti”), Elvis Laškovs (“Tukums”), Viktors Kurbaka (“Dinaburga”);

uzbrucēji: Rainers Dārziņš (“Rīga”, MHL), Rainers Rullers, Otto Poļakovs, Ēriks Mateiko, Raivis Strazdiņš (visi – Hokeja skola “Rīga”), Kristers Zvagulis (“Odense”, Dānija), Markuss Streikišs (“Taby”, Zviedrija), Rodžers Bukarts (Cīrihes “Lions”, Šveice), Erasts Nazarenko (“Karlskoga”, Zviedrija), Dāvis Borozinskis (Korpuskristi “IceRays”, NAHL), Dans Ločmelis, Sandis Vilmanis (abi – “Lulea”, Zviedrija), Emīls Veckaktiņš (“Lugano”, Šveice), Dāvids Livšics (“Kurbads”).