Henriete, Henrijs, Jete, Enriko
Iesūti

Latvijas vīriešu izlase triumfē Pasaules kērlinga tūres posmā Tukumā

Latvijas vīriešu kērlinga izlase svētdien Tukumā Pasaules kērlinga tūres posmā izcīnīja pirmo vietu, kamēr sieviešu izlase piedzīvoja zaudējumu pusfinālā un cīņā par trešo vietu, noslēdzot sacensības ceturtajā pozīcijā, vēsta Latvijas Kērlinga asociācija (LKA).

Vīriešu konkurencē no Latvijas startēja Mārtiņa Trukšāna, Ritvara Gulbja, juniora Kristapa Zasa un Anša Regžas komandas.

Trukšāns ar Gulbi tikās ceturtdaļfinālā, kur ar 5:2 pārāks bija Trukšāns, bet Zass ceturtdaļfinālā ar 1:8 piekāpās Matiasa Gennera vienībai no Austrijas, kuru vēlāk pusfināla spēlē pārspēja Trukšāns. Šīs spēles sākumā dominēja Trukšāna četrinieks, bet Genners spēja pēc sestā enda rezultātu izlīdzināt 4:4. Spēles beigās atkal nekļūdīgāk nospēlēja Trukšāns, uzvarot maču ar 7:4 un iekļūstot savā pirmajā PK tūres posma finālā.

Latvijas vīriešu izlase finālā ar 9:3 pārspēja Eduarda Veltsmana vadīto Igaunijas komandu, noslēdzot turnīru bez zaudējumiem.

Trukšāns trešajā endā ar pēdējo metienu izcīnīja trīs punktus, panākot 3:1. Lai arī komandas nākamajos trīs endos apmainījās ar izcīnītiem punktiem, taču septītajā endā Igaunijas komandas pieļāva vairākas kļūdas, kas Trukšānam deva iespēju ar pēdējo metienu tikt pie pieciem punktiem un noslēgt spēli savā labā ar 9:3.

Savukārt sieviešu konkurencē Santas Blumbergas-Bērziņas komanda noslēdza pamatturnīru ar trim uzvarām četrās spēlēs un ceturtdaļfinālā tikās ar otru turnīrā startējošo Latvijas komandu junioru izlasi Evelīnas Barones vadībā. Latvijas vienību duelī ar 8:5 pārāka izrādījās Blumbergas-Bērziņas komanda.

Pusfinālā Latvijas sieviešu izlasei pretim stājās vēl ne reizi nezaudējusī Šveices vienība, un mazrezultatīvā mačā pārākas izrādījās šveicietes ar Koriju Hurlimanu priekšgalā, uzvarot ar 4:2.

Par pārsteigumu parūpējās Turcijas kērlingistes Dilsatas Jildizas komanda, kura pusfinālā ar 3:6 piekāpās Skotijas vienībai, bet cīņā par trešo vietu ar 9:3 uzvarēja Blumbergas-Bērziņas komandu, atstājot latvietes ārpus labāko trijnieka.

Tikmēr cīņā par zelta godalgām šveicietes ar 6:5 uzvarēja Skotijas vienību, kuru vadīja Lūsija Bleira.

Sacensībās sieviešu un vīriešu konkurencē startēja pa desmit komandām, kas ieradušās no Anglijas, Austrijas, Beļģijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Skotijas, Šveices, Turcijas, Ukrainas, Ungārijas, Zviedrijas, kā arī par titulu cīnīsies sieviešu un vīriešu komandas no Latvijas.