Atpakaļ

Latvijas volejbolistes uzvar Eiropas U-20 čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē

Latvijas U-20 sieviešu volejbola izlase ceturtdien Šauļos Eiropas U-20 meistarsacīkšu kvalifikācijas pirmajā posmā, kas vienlaicīgi ir arī Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) čempionāts, izcīnīja uzvaru.

Latvijas volejbolistes turnīra otrajā spēlē ar 3-0 (25:11, 25:9, 25:20) guva panākumu pār vienaudzēm no Azerbaidžānas.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Marta Gintere, kamēr deviņus punktus pievienoja Karmena Struka. Starp Azerbaidžānas volejbolistēm ar astoņiem punktiem izcēlās Aiša Alismanova.

Latvija trešdien sāka turnīru ar zaudējumu, atzīstot Ukrainas pārākumu ar 0-3 (15:25, 22:25, 21:25).

Piektdien Latvijas volejbolistes plkst.12 tiksies ar Poliju, sestdien, plkst.14.30 – ar Igauniju un svētdien, plkst.17, – ar Lietuvu.

Turnīra Šauļos uzvarētājas uzreiz nodrošina vietu finālturnīrā, bet otrajā kvalifikācijas kārtā iekļūst otrās līdz ceturtās vietas ieguvējas.

Spēles tiešraidē ir vērojamas Lietuvas Volejbola federācijas “YouTube” kanālā.

Otrās kārtas kvalifikācijas sacensības notiks no 4. līdz 7.aprīlim, bet finālturnīrs Bulgārijā un Īrijas galvaspilsētā Dublinā – no 5. līdz 17.augustam.

Ingunai Minusai izlasē palīdz Itālijas treneris Daniele Mario Kaprioti, statistiķis Toms Šķepasts un fizioterapeite Luisa Dombrovska.

Latvijas izlases sastāvs:

diagonālās spēlētājas – Katrīna Struka (“Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Murjāņu Sporta ģimnāzija” (RSU/MSĢ), Anete Čelnova (“Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU);

otrā tempa spēlētājas – Elizabete Štolca, Kristīne Leskinoviča (abas – RSU/MSĢ), Rūta Putene, Anna Cepurīte (abas – RVS/LU), Beāte Runce (Jūrmalas sporta skola un RSU/MSĢ);

pirmā tempa spēlētājas – Marta Gintere (RVS/LU), Loreta Martinsone, Karmena Struka (abas – RSU/MSĢ);

cēlājas – Arina Sosinoviča (RVS/LU), Laura Vāvere (RSU/MSĢ);

“libero” – Aleksandra Dubovska (RVS/LU), Jasmīna Bērziņa (Freiburgas “FT 1844”, Vācija).