Atpakaļ

Jonass sezonas pirmajā posmā izcīna piekto vietu

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien 12. martā izcīnīja piekto vietu pasaules motokrosa čempionāta pirmā posma – Patagonijas “Grand Prix” – sacensībās prestižākajā MXGP klasē.

“Standing Construct Honda” komandu pārstāvošais Latvijas motobraucējs pirmajā braucienā uzrādīja sesto rezultātu, bet otrajā bija ceturtais.

Jonass, kurš sestdien kvalifikācijā bija astotais,  pirmā brauciena pirmajos apļos turējās pirmajā trijniekā, tomēr turpinājumā viņš atkāpās par trīs pozīcijām un finišēja sestais.

Uzvaru svinēja spānis Horhe Prado, kurš sestajā aplī pārņēma līderpozīciju no sava tautieša Rubena Fernandesa. Dažas sekundes pēc viņa pirmajā trijniekā finišēja divi francūži Romēns Fevrs un Maksims Reno.

Otrajā braucienā pēc starta Jonass iekārtojās otrajā vietā aiz Fernandesa, taču nedaudz vēlāk viņu apdzina nīderlandietis Džefrijs Herlingss un brauciena vidū arī šveicietis Žeremijs Sīvers.

Posmā ar 41 punktu uzvarēja Fernandess, kuram ar 40 punktiem sekoja Herlingss un Prado, tālāk ceturtais ar 38 punktiem bija Fevrs, bet piekto vietu ar 33 punktiem ieņēma Jonass.

Sākot ar šo sezonu, punkti tiek piešķirti arī kvalifikācijas braucienos, līdz ar to čempionāta ieskaitē pirmais ar 50 punktiem ir Prado, kurš par diviem punktiem apsteidz Fernandesu. Jonasam 36 punkti dod sesto vietu.

2022.gada čempionātā uzvarēja slovēnis Tims Gajsers, aiz sevis atstājot šveicieti Žeremī Sīveru un spāni Horhi Prado. Gajsers sezonas sākumā savainojuma dēļ nestartē.

Latvijas motosportists Jonass, kurš nestartēja trijos posmos, sezonu noslēdza devītajā pozīcijā.