Atpakaļ

Seska ekipāža uzvar Alūksnes rallijā

Latvijas autosporta pilota Mārtiņa Seska un stūrmaņa Renāra Franča ekipāža šajā nedēļas nogalē svinēja uzvaru Latvijas rallija čempionāta otrajā posmā – Alūksnes rallijā.

Startējot ar “Škoda Fabia RS Rally 2” spēkratu, Sesks/Francis desmit ātrumposmu summā otrās vietas ieguvēju Emīlu Blūmu pārspēja par vienu minūti un 26,7 sekundēm.

Tiesa, pēc astoņiem ātrumposmiem latviešus un tobrīd otrajā vietā esošā igauņa Gregora Jētsa ekipāžu šķīra 4,5 sekundes. Priekšpēdējā ātrumposmā Jētss izstājās.

“Noslēdzošajos posmos vienkārši darījām savu darbu un, atšķirībā no mūsu līdzjutējiem, par savu rezultātu daudz nedomājām. No tiesas žēl par Jētsa izstāšanos, pazuda tāds veselīgs konkurences tonuss,” Seska komanda citē pilota teikto.

“Uzvara nāca kā pievienotā vērtība, jo galvenais bija aprast ar auto. Nevar sacīt, ka visu jau paguvām izzināt, bet ir jau saprotamāk. Tieši tāpēc mēs šajā nedēļas nogalē bijām Alūksnē, tāpēc trenējāmies un gatavojāmies, lai šīs lietas būtu skaidras pēc divām nedēļām Portugālē, ” sacīja Sesks.

Jau otrdienas vakarā Seska ekipāža dosies uz Eiropas rallija čempionāta pirmo posmu, kas aiznākamajā nedēļas nogalē norisināsies Portugālē.

Latvijas rallija čempionātā šogad iecerēti astoņi posmi. Pirmajā no tiem – rallijā “Sarma” – dramatiski pirmo vietu izrāva Blūms, kurš gan vēlāk tika diskvalificēts un par sacensību uzvarētāju kronēja igauni Timmu Kergi. Alūksnes rallijā Kerge ierindojās trešajā pozīcijā.