Ostapenko ar Kičenoku sasniedz Austrālijas atklātā čempionāta finālu

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko pārī ar ukrainietei Ludmilu Kičenoku piektdien sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā – Austrālijas atklātajā čempionātā – iekļuva finālā.

Latvijas/Ukrainas duets sacensībās izlikts ar 11.numuru un pusfinālā ar 7-5, 7-5 pārspēja kanādieti Geibrielu Dabrovski un Erinu Rūtlifu no Jaunzēlandes, kuras turnīrā izsētas ar ceturto numuru.

Pirmajā setā Latvijas un Ukrainas duets nonāca iedzinējos ar 3-5, taču turpinājumā uzvarēja četros geimos pēc kārtas, noslēdzošajā esot pārākām visās izspēlēs, un tika pie uzvaras pirmajā setā ar 7-5.

Savukārt otrā seta ievadā 3-0 iekrāja Gabrovski un Rūtlifa, bet Ostapenko un Kičenoka bija pārākas nākamajos trijos geimos un izlīdzināja rezultātu 3-3. Turpinājumā pretinieces atguva vadību, iekrājot 5-3, taču Latvijas un Ukrainas duets atspēlējās un panāca 7-5, iekļūstot finālā.

Par fināla sasniegšanu uzvarētājas katra nopelnīja pa 1300 punktiem WTA dubultspēļu rangā.

Ostapenko un Kičenoka “Grand Slam” finālu sasniegušas pirmo reizi.

Pirmajā kārtā Latvijas un Ukrainas duets ar 6-4, 7-6 (7:3) pieveica amerikānietes Eminu Bektasu un Keilu Deju, otrajā ar 3-6, 7-6 (10:8), 6-3 uzvarēja Austrālijas tenisistes Kimberliju Birelu un Olīviju Gadecki, trešajā kārtā jeb astotdaļfinālā ar 6-3, 7-5 pārspēja ķīnieti Džu Liņu un Taivānas pārstāvi U Fansienu, bet ceturtdaļfinālā ar 7-6 (7:2), 6-4 uzvarēja Francijas duetu Karolīni Garsiju/Kristīnu Mladenoviču.

Jau ziņots, ka Latvijas spēcīgākā tenisiste Austrālijas atklātajā čempionātā piedalījās arī vienspēļu sacensībās, kurās trešajā kārtā ar 1-6, 5-7 zaudēja kādreizējai planētas pirmajai raketei Viktorijai Azarenkai (WTA 22.).