Atpakaļ

Pasaules čempionātā hokejā notiek cīņas par ceturtdaļfinālu un vietas saglabāšanu elitē

Latvijas hokeja izlases brīvdienā šodien pasaules čempionātā hokejā norisināsies četras spēles.

Tamperē B apakšgrupā plkst.16.20 tiksies ASV un Čehija, bet četras stundas vēlāk nūjas krustos Lielbritānija un Austrija. Pirmo spēli tiešraidē translēs kanāls “360TV hokejs”, bet otrais mačs būs vērojams Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV7).

ASV un Čehijas spēles uzvarētāj nodrošinās vietu ceturtdaļfinālā, bet arī zaudētājai būs labas izredzes iekļūt astoņniekā. Savukārt Lielbritānija un Austrija cīnīsies par noturēšanās augstākajā divīzijā.

B apakšgrupā pirmajā vietā ar 16 punktiem sešās spēlēs ir Somija, tālāk ar 15 punktiem sešās spēlēs ir Zviedrija, bet pa desmit punktiem piecās cīņās guvušas Čehija un ASV. Aiz labāko četrinieka ar astoņiem punktiem sešos dueļos ir Latvija, tālāk ar pieciem punktiem sešos mačos ir Norvēģija, četrus punktus sešās spēlēs guvusi Austrija, bet viens punkts sešos dueļos ir Lielbritānijai.

Savukārt Helsinkos A apakšgrupā dienas pirmajā spēlē cīnīsies Kazahstāna ar Itāliju, bet pēc tam būs Kanādas un Dānijas mačs. Pirmā spēle būs vērojama kanālos “360TV” un “8TV”, bet otro maču translēs “360TV hokejs”.

Kazahstāna un Itālija cīnīsies par vietas saglabāšanu elites divīzijā, bet otrā mačā Dānijai trīs punkti būs svarīgi cīņā par vietu ceturtdaļfinālā.

Helsinku grupā līdere ar ar 18 punktiem sešos dueļos ir Šveice, 15 punkti sešos mačos ir Vācijai, bet 12 punktus piecās cīņās guvusi Kanāda. Deviņi punkti piecās cīņās ir Dānijai, bet sešās – Slovākijai. Piecus punktus guvusi Francija, Itālijai ir viens punkts sešās cīņās, bet Kazahstāna pagaidām ir bešā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies līdz 29.maijam.