Rašmanei septītā vieta Pasaules kausa finālā šaušanā 25 metru distancē ar mazkalibra pistoli

Latvijas šāvēja Agate Rašmane piektdien Dohā ierindojās septītajā vietā Pasaules kausa finālā šaušanā 25 metru distancē ar mazkalibra pistoli.

Kvalifikācijā šaušanā pa mērķi ar melno apli un šaušanā pa īslaicīgi redzamu mērķi Rašmane sakrāja attiecīgi 290 un 295 punktus, kas summā deva 585 punktus un ceturto vietu 15 dalībnieču konkurencē. Finālsacensībām kvalificējās labākās astoņas šāvējas.

Finālā, aizvadot desmit sērijas katrā pa pieciem šāvieniem, pēc pirmajām četrām sērijām ar katru nākamo tobrīd sliktākā rezultāta īpašniece noslēdza sacensības.

Pēc pirmajām divām sērijām Rašmane dalīja septīto vietu, pēc trešās pakāpās uz sesto vietu, bet pēc ceturtās šo pozīciju dalīja ar citu sportisti.

Pēc piektās sērijas latviete vienīgā bija septītajā pozīcijā un noslēdza sacensības.

Jau ziņots, ka sacensībās šaušanā ar pneimatisko pistoli desmit metru distancē Emīls Vasermanis izcīnīja bronzu, Lauris Strautmanis bija piektais, bet Rašmane ierindojās desmitajā pozīcijā.

Pasaules kausa fināls Dohā noslēgsies svētdien.

Latvija Pasaules kausa finālā ar trīs sportistiem piedalās pirmo reizi. Iepriekš šādu iespēju izcīnījuši bija tikai Latvijas titulētākais šaušanas sporta lielmeistars Afanasija Kuzmins, stenda šāvējs Boris Timofejevs, kā arī 2021.gadā Rašmane un Vasermanis 2022.gadā.