Robertam Krūzbergam veiksmīgs starts pasaules čempionātā

Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā noslēdzies pasaules čempionāts šorttrekā, kurā startēja Ventspils Olimpiskās vienības šorttrekists Roberts Krūzbergs.

Augstākais rezultāts Robertam sasniegts 1000 metru distancē, kur iegūta 10. vieta, 500 metros 14. vieta, bet 1500 metru distancē 22. vieta.

Ar šīm sacensībām šorttreka sezona ir noslēgusies. Sezonas laikā  Roberts izcīnīja uzvaru pasaules kausa pirmajā posmā Monreālā 1000 m distancē un sagādāja Latvijai pirmo zelta godalgu šāda mēroga sacensībās. Tāpat mūsu šorttrekists izcīnījis arī pārējo kalumu medaļas – vienu sudraba un divas bronzas. Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā Krūzbergs izcīnīja 3. vietu 1000 metru distancē, bet visu distanču summā Pasaules kausa kopvērtējumā ierindojās 12. vietā.

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils valstspilsētas pašvaldība atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu, kurā 2023. gadā iekļauti 24 sportisti,  piešķirot Ventspils valstspilsētas pašvaldības finansējumu 50 000 eiro apmērā. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits finansiālais un organizatoriskais atbalsts.