Atpakaļ

Roberts Akmens izcīnīja augsto otro vietu Eiropas čempionāta Munich 2022 200 metru sprinta smaiļošanās distancē

Nedēļas nogalē notika gan Eiropas čempionāts vieglatlētikā, gan Eiropas čempionāti citos sporta veidos, kā smaiļošanā un kanoe airēšanā, mākslas vingrošanā, četrās riteņbraukšanas disciplīnās, sporta kāpšanā, galda tenisā, triatlonā un pludmales volejbolā.

Vislabāko sasniegumu sasniedza Roberts Akmens, kurš izcīnīja Eiropas vicečempiona titulu K-1 200m distancē. Vēl Roberts distancē k-4 500m palīdzēja izcīnīt 10. vietu Latvijas četriniekam.

Vieglatlētikās sacensībās novadnieki Rolands Štrobinders un Madara Palameika nodrošināja sev vietu finālsacensībās. Lai iekļūtu finālsacensībās, sportistiem jāizpilda noteiktais normatīvs vai jāiekļūst 12 labāko dalībnieku vidū. Noteikto normatīvu – 61 m sievietēm un 83,5 m vīriešiem – neizpildīja neviens no dalībniekiem, tādēļ sacensībām izvirzīti 12 dalībnieki ar augstākajiem rezultātiem. Priekšsacīkstēs Rolanda Štrobindera labākais metiens tika raidīts 77,33 m tālu, iegūstot piekto vietu kvalifikācijas kopvērtējumā, savukārt Madara Palameika finālsacensībās iekļuva ar šīs sezonas labāko rezultātu – 60,56 metriem un ceturto labāko rezultātu kopvērtējumā. Finālsacensībās Madara Palameika ar 56,55 m tālu metienu ieguva 9. vietu, bet Rolands Štrobinders ar 77,10 m tālu metienu labākajā no 5 mēģinājumiem ieguva 8. vietu.