Atpakaļ

Rojas sporta skolu pievienos Talsu novada sporta skolai

No šā gada 1.septembra Rojas sporta skolu pievienos Talsu novada sporta skolai, Talsu novada domes sēdē nolēma deputāti.

Kā informē pašvaldības pārstāve Linda Pavlovska-Dišlere, šāds lēmums pieņemts, lai paplašinātu profesionālās ievirzes izglītības programmu pieejamību sporta jomā, kā arī nodrošinātu efektīvāku šīs jomas pārvaldību, attīstību un ilgtspēju Talsu novada teritorijā.

Turpinot skolu tīkla sakārtošanu, kas vērsta uz attīstību un vienmērīgu pakalpojuma pieejamību visā novada teritorijā, līdzīgi kā vispārējā izglītībā, Talsu novada Izglītības nozares attīstības stratēģijā ir izvērtēta un analizēta arī sporta skolu esošās situācijas darbība. Tajā ieteikts priekšlikums pievienot Rojas sporta skolu Talsu novada sporta skolai.

Apvienojot abas iestādes, tiks nodrošināts plašāks profesionālās izglītības programmu klāsta piedāvājums ne tikai pašreizējās to īstenošanas vietās, bet arī tiks rasta iespēja attīstīt profesionālās ievirzes izglītības ieguvi visā novada teritorijā, tostarp arī Mērsraga pagastā.

Optimizācijas rezultātā tiks nodrošināta arī efektīvāka pārvaldība un vispusīga profesionālās ievirzes un interešu izglītības sporta nozares attīstība, kā arī mazināti sniegto izglītības pakalpojumu ilgtspējas riski.

Pašlaik Talsu novadā profesionālās ievirzes izglītības programmas sporta jomā realizē divas izglītības iestādes – Rojas sporta skola un Talsu novada sporta skola, tāpat ir pieejamas 11 dažādas sporta izglītības apakšprogrammas.