Atpakaļ

Šorttrekists Roberts Krūzbergs izcīna bronzu Pasaules kausa posmā

Ventspils olimpiskās vienības šorttrekists Roberts Krūzbergs svētdien Almati Pasaules kausa šorttrekā ceturtā posma sacensībās izcīnīja trešo vietu 1000 metru distancē.

Ceturtdaļfinālā Krūzbergs savā slidojumā finišēja otrais, distanci veicot minūtē un 24,310 sekundēs un par 0,165 sekundēm piekāpās uzvarētājam no Dienvidkorejas Gjonghvanam Hongam. Arī pusfinālā Latvijas šorttrekists finišēja otrais, ar laiku minūte un 25,329 sekundes par 0,607 sekundēm piekāpjoties slidojuma uzvarētājam kanādietim Stīvenam Dibuā. A finālā Latvijas sportists sešu sportistu konkurencē piekāpās vien dienvidkorejietim Dživonam Parkam un Dibuā. Parks finišēja minūtē un 24,573 sekundēs, par 0,202 sekundēm apsteidzot Dibuā un par 0,344 sekundēm – Krūzbergu.

Pēc šī panākuma Krūzbergs ar 202 punktiem Pasaules kausa kopvērtējumā ieņem ceturto vietu 1000m distancē. Visu distanču summā Pasaules kausa kopvērtējumā Krūzbergs ar 280 punktiem ierindojas 12. vietā.

Oktobra beigās Monreālā notikušajā pirmajā posmā Krūzbergs triumfēja 1000 metros un sagādāja Latvijai pirmo zelta godalgu.

Šajā sezonā Pasaules kausā iecerēti vēl divi posmi: 3.-5. februārī Vācijas pilsētā Drēzdenē un 10.-12. februārī Nīderlandes pilsētā Dordrehtā. Eiropas čempionāts paredzēts no 13. līdz 15. janvārim Polijas pilsētā Gdaņskā, bet pasaules meistarsacīkstes no 10. līdz 12.martam plānotas Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā.

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils valstspilsētas pašvaldība atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu,  kurā 2022. gadā iekļauti 25 sportisti,  piešķirot Ventspils valstspilsētas pašvaldības finansējumu 55 000 eiro apmērā. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits finansiālais un organizatoriskais atbalsts.