Atpakaļ

Talsos notiks ikgadējais Zemessardzes pavasara orientēšanās biatlons

9. aprīlī Talsos, Talsu pilsētas stadiona apkārtnē notiks ikgadējās Zemessardzes pavasara orientēšanās biatlona sacensības, ko organizē Zemessardzes štābs sadarbībā ar Zemessardzes 46. kājnieku bataljonu.

Vingrinājuma mērķis ir veicināt orientēšanās sporta popularitāti karavīru un zemessargu vidū. Vingrinājuma dalībnieki dosies orientēšanās biatlona pavēles distancē, kuras kopējais garums plānots 5,0-5,5 km divos apļos ar šaušanu katra apļa beigās. Orientēšanās apvidū un šaušanas prasmes apgūst ikviens karavīrs un zemessargs valsts aizsardzības uzdevumu veikšanai. Vingrinājuma laikā tiks noskaidroti labākie komandu stafetē, kā arī individuālajā vērtējumā. Dalībai pasākumā pieteikušies aptuveni 80 karavīri un zemessargi no visām Zemessardzes vienībām.

Zemessardze aicina Talsu iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos formas tērpos, un ar izpratni izturēties pret Zemessardzes plānveida vingrinājumiem, kuru mērķis ir valsts aizsardzības spēju uzlabošana un reģionālās drošības stiprināšana.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju. Lai iestātos Zemessardzē, zvaniet 1811 vai rakstiet esizemessargs@mil.lv. Papildu informācija par dienestu Zemessardzē: www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv