“Valmiera Glass”/ViA un LU basketbolisti aizvada sērijas trešo spēli

“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Latvijas Universitātes” komandas šodien aizvadīs Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas turnīra ceturtdaļfināla sērijas trešo spēli.

Mačs Vidzemes Olimpiskajā centrā sāksies plkst.19, tiešraidē to translējot portālam “Sportacentrs.com”.

Sērijā līdz trīs uzvarām rezultāts ir neizšķirts 1-1. Sērija sākās trešdien, kad valmierieši mājās uzvarēja ar rezultātu 75:68, bet sestdien LU Rīgā revanšējās ar 79:66.

Ceturtais mačs notiks ceturtdien Rīgā un piektais, ja būs nepieciešams, – sestdien Valmierā. Šī pāra uzvarētāju pusfinālā gaida “VEF Rīga” basketbolisti.

LIBL pamatturnīrā abas komandas savstarpējās spēlēs uzvarēja savā laukumā – LU Rīgā ar 68:60 un vidzemnieki Valmierā ar 76:70.

Valmieras komanda LIBL ar astoņām uzvarām 26 spēlēs ieņēma desmito vietu, bet pēc jaunā gada bilance bija labāka – sešas uzvaras un seši zaudējumi. LU sezonas ievadā bija viena no augšgala komandā, taču finišēja pozīciju zemāk par vidzemniekiem ar sešām uzvarām un ļoti sliktu bilanci 2022.gadā (1-14).

Valmiera LBL čempionāta ceturtdaļfinālā līdz šim bijusi pārstāvēta 17 reizes, un piecos gadījumos ir izdevies pārvarēt šo barjeru. Pēdējo reizi tas notika 2017.gadā, kad “Valmiera” ar 3-2 uzvarēja “Liepāju”. Kopš 2018.gada sezonas šo pilsētu pārstāv “Valmiera Glass”/ViA, kas iepriekšējās divas reizes nepārvarēja ceturtdaļfinālu (2019.gadā 0-3 pret “Ogri” un 2021.gadā 2-3 pret “Liepāju”).

“Latvijas Universitāte” Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā piedalās sesto reizi, bet uzvarēt sērijā līdz šim izdevies tikai vienreiz, kad pašā pirmajā reizē 2012.gadā tika pārspēta “Valmiera”, kas nākamajā sezonā revanšējās studentiem. 2018.gadā LU atgriezās “play-off”, taču zaudējusi visās trīs turpmākajās sērijās, pērn ar 1-3 atzīstot “Ogres” pārākumu.

Otrā ceturtdaļfināla sērijā “Ogre” ir priekšā “Liepājai” ar 2-0. Šī pāra uzvarētāja pusfinālā spēkosies ar “Ventspili”.

Latvijas – Igaunijas līga noslēdzās aizpagājušajā svētdienā, kad “Arēnā Rīga” par čempioni tika kronēta “VEF Rīga”.

Pērn Latvijas meistarsacīkstēs uzvarēja “VEF Rīga”, kas finālsērijā ar 4-0 pieveica “Ventspili”.