Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
Iesūti
Atpakaļ

“Vecliepāja” pārņem vadību Krastu mača duelī

Sestdien, 24. septembrī, LOC Arēnā trešo gadu pēc kārtas norisinājās savs Liepājas krastu mačs basketbolā, kurā spēkiem mērojās “Jaunliepājas” un “Vecliepājas” basketbola komandas. 13 stundu garajā basketbola spēlē jeb “maratonā” pie otrās uzvaras pēc kārtas tika “Vecliepājas” basketbolisti, kurši šoreiz uzvaru izcīnīja pārliecinoši ar rezultātu 407:358.

Šāda veida pasākums Liepājā norisinājās jau trešo gadu pēc kārtas un tajās kopumā piedalījās 26 dažādu nozaru komandas gan no Jaunliepājas, gan Vecliepājas. Atgādinām, ka pirmajā krastu mačā emocijām bagātā spēlē tikai tās izskaņā par uzvarētājiem kļuva ”Jaunliepājas” basketbolisti, kuri ar rezultātu 270:264 pārspēja “Vecliepājas” komandu. Savukārt ne mazāk spraigi notikumi risinājās arī iepriekšējā gadā, kad “Vecliepājas” komandai izdevās revanšēties ar rezultātu 280:272, tādējādi sērijā panākot līdzsvaru 1:1.

Šogad virknējumi bija nedaudz pamainījušies un klāt nāca 10 jaunas komandas, iepretim pirmajiem diviem pasākumiem. Kopumā tika aizvadītas 13 basketbola spēles un laukumā spēkiem mērojās Caljan, AE Partner, CTB un UPB uzņēmuma pārstāvji, FK Kurši, HK Liepāja, Valsts Tehnikums, Liepājas Universitāte, Liepājas volejbola un futbola izlases, sporta klubi “Power House” un “CF Liepāja”, LOC, LSEZ, ugunsdzēsēji, Liepājas cietums, policija, jūras spēki, Jaunliepājas un Vecliepājas meiteņu izlases. Tāpat amatieru izlase meta izaicinājumu profesionāļu komandai BK “Liepāja”, kā arī mūziķi sacentās ar aktieriem un dienas noslēgumā Liepājas Pašvaldība mērojās spēkiem ar uzņēmēju izlasi.

Lai arī kopumā no 13 basketbola spēlēm pie 6 uzvarām tika Jaunliepājas komandas, tomēr galarezultāts labvēlīgāks bija Vecliepājas pusei, kurai šajā vakarā izdevās izcīnīt 5 uzvaras. Divas no spēlēm noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu starp meiteņu komandām un BK “Liepāja” cīkstēšanos ar amatieru izlasi. Jāsaka, ka BK “Liepāja” un amatieru izlases cīņa vilties nelika, jo laukumā bija vērojams ļoti augstvērtīgs basketbols, turklāt profesionāļiem laukumā devās nevis paši spēlētāji, bet gan treneri, spilgti apliecinot savu meistarību ne tikai vadot spēlētājus laukumā, bet arī pašiem precīzi uzbrūkot gan no tālās distances, gan groza apakšas.

Lielākā daļa no spēlēm aizritēja samērā līdzīgi un mača lūzums patiesībā tika veikts tikai divās cīņās, kur galvenie Vecliepājas ieroči bija “UPB” basketbolisti, kā arī “Futbola izlases” dalībnieki, iegūstot visai ievērojamu pārsvaru pār saviem pretiniekiem, kuru Jaunliepājas komandām tā arī vairs neizdevās atspēlēt.

Dienas noslēdzošajā spēlē laukumā izgāja uzņēmēju apvienotā izlase, pārstāvot Jaunliepājas pusi, sacenšoties ar Pašvaldības komandu.

Pašvaldības basketbolisti varēja justies itin droši par Vecliepājas komandas uzkrāto pārsvaru pirms pēdējās cīņas, taču tas nemazināja vēlmi uzvarēt savstarpējā duelī. Šoreiz tomēr nedaudz pārāki izrādījās uzņēmēji ar rezultātu 24:19, bet ar to bija stipri par īsu, lai Krastu mača ceļojošais kauss netiktu atņemts Vecliepājas komandai. Galarezultāts 407:358 un sērijā rezultāts kļuvis jau 2:1 par labu tieši “Vecliepājai”.

Pasākuma laikā tika noskaidrots arī labākais tālmetienu izpildītājs un par to kļuva BK “Liepāja” pārstāvis Vairis Pusaudzis, kurš finālā pārspēja Kristoferu Pūlīti. Savukārt par meistarības konkursa labāko dalībnieku kļuva “Caljan” spēlētājs Dainis Ābele, kurš finālā sīvā cīņā bija nedaudz pārāks par BK “Liepāja” dalībnieku Mareku Jurevičus.

Pasākuma organizatori vēlas pateikt lielu paldies visiem dalībniekiem un atbalstītājiem par atsaucību. Īpašs paldies Porzingis Family Foundation par sarūpētajiem sporta krekliņiem, kuros laukumā varējām redzēt ne tikai abas Liepājas komandas, bet arī visus tiesnešus un organizatoru pārstāvjus.

Krastu mača kopējie rezultāti (24. septembris):

 • “Caljan” (Jaunliepāja) – “AE Partner” (Vecliepāja) 39:28
 • “CTB” (Jaunliepāja) – “UPB” (Vecliepāja) 20:47
 • “Valsts Tehnikums” (Jaunliepāja) – “Liepājas Universitāte” (Vecliepāja) 36:37
 • “Power House” (Jaunliepāja) – “CF Liepāja” (Vecliepāja) 24:21
 • “Volejbola izlase” (Jaunliepāja) – “Futbola izlase” (Vecliepāja) 11:44
 • “LOC” (Jaunliepāja) – “LSEZ” (Vecliepāja) 31:40
 • “Policija” (Jaunliepāja) – “Cietums” (Vecliepāja) 33:31
 • “Jūras spēki” (Jaunliepāja) – “Ugunsdzēsēji” (Vecliepāja) 32:47
 • FK “Kurši” (Jaunliepāja) – HK “Liepāja” (Vecliepāja) 20:11
 • “Jaunliepājas meiteņu izlase” – “Vecliepājas meiteņu izlase” 14:14
 • BK “Liepāja” (Jaunliepāja) – “Basketbola amatieru izlase” (Vecliepāja) 45:45
 • “Mūziķi” (Jaunliepāja) – “Aktieri” (Vecliepāja) 29:23
 • “Uzņēmēji” (Jaunliepāja) – “Liepājas Pašvaldība” (Vecliepāja) 24:19

JAUNLIEPĀJA – VECLIEPĀJA 358:407