“Ventspils” LIBL spēlē piekāpjas latviešu pārstāvētajai Tallinas “Kalev”/”Cramo”

“Ventspils” basketbolisti ceturtdien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) Ventspilī piekāpās Mārtiņa Meiera un Zigmāra Raimo pārstāvētajai Tallinas “Kalev”/”Cramo”, bet zaudējumu Tartu cieta “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”.

“Ventspils” mājās Tallinas komandai piekāpās ar 76:86 (24:26, 17:15, 19:23, 16:22).

Mājinieki sāka ar 7:2 izrāvienu pēc Emenjuela Vembija divpunktu metiena, taču nākamos astoņus punktus guva viesi.

Līdzīga spēkošanās turpinājās arī otrajā ceturtdaļā, viesiem lielāko pārsvaru panākot ceturtdaļas vidū – 35:27 pēc Meiera divpunktu metiena.

Viesi labāk aizvadīja otro puslaiku, trešajā ceturtdaļā vairākkārt tiekot līdz deviņu punktu pārsvaram, bet pēdējā spēles nogrieznī panākot arī divciparu pārsvaru.

Mājiniekiem 20 punktus sakrāja Artūrs Ausējs, 14 punktus – Kristaps Mediss.

Meiers viesu rindās ar 28 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju, bet Raimo sakrāja divus punktus un četras atlēkušās bumbas.

20 punktus un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Veslijs van Beks, 13 punktus – Hugo Toms, bet 11 punktus – Henrijs Veids-Četmens.

“Ventspils” ar deviņām uzvarām un septiņām neveiksmēm turnīra tabulā atrodas septītajā vietā, kamēr Tallinas vienība ar bilanci 10-3 noslēdz labāko trijnieku, atpaliekot tikai no “VEF Rīga” un “Prometey”.

Ventspilnieki pēdējā aizvadītajā mačā ar rezultātu 82:74 pārspēja Raplas “Avis Utilitas”, veiksmīgi pārtraucot četru neveiksmju sēriju. Tikmēr Tallinas komanda pēdējās astoņās aizvadītajās spēlēs piedzīvojusi tikai vienu neveiksmi, ar rezultātu 67:91 atzīstot “VEF Rīga” pārākumu.

Jau ziņots, ka valmieriešu mačs Tartu ar Nikolaja Mazura vadīto “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, kas notika ne tikai LIBL, bet arī Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (NEBL) turnīra ietvaros, beidzās ar Igaunijas kluba uzvaru – 110:79 (26:14, 33:23, 28:19, 23:23).

Viesiem rezultatīvākais ar 24 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām bija Džastins Makkols. 16 punktus sakrāja Tervels Beks, bet 12 punktus – Valters Vēveris.

Mājinieku rindās par rezultatīvāko ar 17 gūtajiem punktiem kļuva Džeilens Maklauds, bet vēl četri basketbolisti sakrāja no 13 līdz 16 punktiem.

“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” ar trim panākumiem 16 spēlēs ierindojas 15.pozīcijā 16 komandu konkurencē, bet “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” ar 12 uzvarām un četriem zaudējumiem atrodas ceturtajā vietā.

Valmieras komanda pēdējo panākumu izcīnīja decembra sākumā, kad ar 91:77 uzvarēja Tallinas “Kalev”/”Audentes”, un kopš tā laika ir piedzīvojusi piecas neveiksmes. Savukārt Mazura vadītajai vienībai pēc neveiksmes iepriekšējā mačā, zaudējot “VEF Rīga” ar 70:77, pārtrūka septiņu panākumu sērija.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē šosezon pie panākuma tika Igaunijas vienība, pārspējot valmieriešus ar rezultātu 95:88.

Latviju turnīrā pārstāv sešas komandas – “VEF Rīga”, “Ventspils”, “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”. Igaunija ir pārstāvēta ar deviņām komandām – “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Tallinas “TalTech”, Raplas “Avis Utilitas”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/”Audentes”, “Viimsi” un jaunpienācēja “Keila”. Tāpat turnīrā sacenšas arī Ukrainas komanda Slobožanskas “Prometey”. Ukrainas vienība LIBL sacensībās piedalās pirmoreiz.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019.gada sezonā, kad piedalījās 15 komandas. “Final 4” turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva “Ventspils” basketbolisti.

Pērn par LIBL čempioniem tika kronēti “VEF Rīga” basketbolisti, kuri izšķirošajā mačā pārspēja “Viimsi”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Parnu Sadam”.